ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نمود کهن الگوی خود در دو مثنوی اقبال لاهوری

Year: 1396
COI: IGBAL01_064
Language: PersianView: 147
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهوش واحددوست - دانشیار زبان ادبیات فارسی دانشگاه ارومیه

Abstract:

این مقاله نخست به ساختار شخصیت انسان از دیدگاه کارل گوستاو یونگ می پردازد و با توضیح مختصر پختن الگوها و جایگاه آن ها در ناخودآگاه جمعی انسان، اهمیت کهن الگوی خود را در میان دیگر کهن الگوها بیان می کند. در واقع خود Ego یکی از مهم ترین و مبهم ترین کهن الگوهایی است که یونگ آن را مطرح کرده است. بر مبنای دریافت های است یونگ (خود) به عنوان یک مفهوم تجربی، طیف وسیعی از پدیده های روانی را معین می کند که این امر بیان کننده وحدت شخصیت به عنوان یک کل است. به عبارتی ( خود ) کهن الگوی مرکزی ناخودآگاه جمعی است، کهن الگوی نظم، سازمان دهنده کی و وحدت و یگانگی است که دیگر کهن الگوها را به طرف خود کشیده به تجلیاتشان در استخوان و ضمیر آگاه هماهنگی می بخشد و احساسی از ثبات و استحکام و یک تا یک شخصیت می دهد. تمامی حقایق روانی فرد سرانجام به نماد (خود) ختم می شود. ولی در عمل بدان معنا است که رفتار بشر هرگز نمی تواند به گونه ای کامل به وسیله غرایز منفرد یا سازوکارهای هدایت شده ای چون گرسنگی، توانایی و ....بیان گردد به اعتقاد یونگ (ایگو) پخش آن گاه ذهن انسان را تشکیل می دهد. اقبال به عنوان یک فیلسوف که معاصر کارل گوستاو یونگ بود احتمال در جریان بحث های روان شناسی عصر خود نیز قرار داشت . بعد از گذشت نزدیک به یک قرن، این جستار درپی آنست که دو دفتر از 14دفتر کلیات فارسی وی را بر مبنای یکی از کهن الگوهای و یک مورد بحث و بررسی قرار دهد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_064. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770849/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
واحددوست، مهوش،1396،نمود کهن الگوی خود در دو مثنوی اقبال لاهوری،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770849

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,458
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support