ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی توان تفرج پارک های ملی دریایی با تاکید بر توسعه تورسیم : پارک ملی دریایی نای بند

Year: 1397
COI: EICONF04_039
Language: PersianView: 192
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نازلی مقدم یکتا - دانشجوی دکتری رشته آلودگی محیط زیست، دانشکده علوم و فنون دریایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمالض
رخشاد حجازی - استادیار گروه محیط زیست، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
عبدالرضا کریمی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه صنعتی قم

Abstract:

محدوده مطالعاتی این تحقیق، پارک ملی دریایی نای بند در منتهی الیه جنوب شرقی شهر کنگان در استان بوشهر و هدف از انجام آن ارزیابی توان اکولوژیکی جهت کاربری توریسم برای بخش خشکی و دریایی این پارک می باشد.بدین منظور پس از شناسایی منابع محیط زیستی محدوده مورد بررسی و تهیه نقشه های مورد نیاز با استفاده از روش اکولوژی سیمای سرزمین و با بهره گیری از سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS با استفاده از معیارهای ملی و بین المللی، ارزیابی توان اکولوژیک منطقه برای فعالیتهای تفرجی و تکنیک رویهم اندازی نقشه ها، نواحی مناسب تفرج گسترده و متمرکز برای دو بخش خشکی و دریایی پارک شناسایی شد.بر این اساس برای کاربری تفرج در بخش خشکی دو طبقه 1 و 2 و برای بخش آبی یک طبقه مشخص گردید.سپس با توجه به توسعه اقتصادی رو به رشد در پیرامون منطقه و با توجه به موقعیت نواحی حفاظتی و حساس در محدوده مورد مطالعه، ناحیه بندی تفرجی نهایی صورت گرفت .پس از زون بندی و تعیین کاربری های مناطق تحت حفاظت، بر اساس اطلاعات بدست آمده از شناسایی منابع بیوفیزیکی و اقتصادی – اجتماعی، زون ها بعنوان مکمل های اهداف مدیریت، برنامه ریزی شده و برنامه ها در سه سطح بلند مدت 25) تا 50 سال) ، میان مدت ( 5-25 سال) و (کوتاه مدت 5 سال) برای پارک ارایه گردید. به علت افزایش جمعیت مهاجر در منطقه، تقاضا برای توریسم روز به روز افزایش می یابد و به علت ظرفیت برد اندک پارک برای فعالیت های تفرجی، پارک ملی نای بند دیگر جوابگوی این حجم توریست نخواهد بود.لذا در بخش برنامه ها دو دسته برنامه تعیین شده است که دسته اول خارج نمودن فعالیت های تفرجی از منطقه پارک ملی نای بند به مناطق خارج از آن با اولویت بالاتر و در دسته دوم ساماندهی به فعالیت های تفرجی پارک قرار دارند.

Keywords:

ارزیابی توان اکولوژیک، پارک ملی دریایی نای بند، تفرج گسترده، تفرج متمرکز

Paper COI Code

This Paper COI Code is EICONF04_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/798198/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقدم یکتا، نازلی و حجازی، رخشاد و کریمی، عبدالرضا،1397،ارزیابی توان تفرج پارک های ملی دریایی با تاکید بر توسعه تورسیم : پارک ملی دریایی نای بند،Forth International Conference on Environmental Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/798198

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,631
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support