ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه دینداری با پیشرفت تحصیلی در دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 1394

Year: 1397
COI: JR_ZANKO-19-60_007
Language: PersianView: 233
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد وهابی - استادیار گروه علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سنندج ایران
مختار یعقوبی - مربی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سنندج ایران
بشری وهابی - کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سنندج ایران
مهناز صیادی - استادیار گروه آمار و اپیدمیولوزی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سنندج ایران

Abstract:

زمینه و هدف: مشخص کردن رابطه دینداری دانشجویان با پیشرفت تحصیلی آنها فاصله بین ابعاد مختلف دینداری و رشد علمی را در داشگاه معین می نماید و مسیولین را در تصمیم یگری و برنامه ریزی برای جلوگیری از ایجاد شکاف بین ابعاد علمی و معنوی در محیط دانشگاه یاری می رساند. این مطالعه با هدف تعیین پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و رابطه آنها با دینداری آنها اجرا گردید مواد و روش کار: این مطالعه از نوع توصیفی تحلیلی بود. جامعه مورد بررسی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان بودند که از بین آنها 670 نفر در سال 1394 با روش نمونه برداری خوشه ای یک مرحله ای مورد بررسی قرار گرفتند. ابزار گردآوری داده ها پرسشنامه استاندارد دو قسمتی با آلفای کرونباخ 0/824 بود که در مطالعات دیگران استفاده شده است. بخش اول آن سوالات دموگرافیک دانشجویان مورد بررسی بود. بخش دوم آن در برگیرنده 26 سوال در مورد ابعاد مختلف دینداری بود. داده های جمع آوری شده با استفاده از نرم افزار spss نسخه 20 و آزمون های آماری من ویتنی و کروسکال والیس مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته ها: بیش از 9 درصد دانشجویان به همه سوالات و پرسشنامه ها و حیط های آن پاسخ داده و پرسشنامه ها را کامل کرده و برگرداندند که 301 نفر 49/5% از آنها و بقیه خانم بودند میانگین نمره کلی دینداری برابر با 88/52±15//74 بود بین دینداری و پیشرفت تحصیلی دانشجویان مورد بررسی تفاوت آماری معنی داری مشاهده گردید ولی همبستگی بین آنها به صورت معکوس بود کمترین و بیشترین نمره میانگین دینداری به ترتیب مربوط به بعد مناسکی 2/68±0/91 و اعتقادی 3/88±0/84 بود بین جنسیت و دینداری دانشجویان مورد بررسی تفاوت آماری معنی دار وجود داشت. p<0/001 نتیجه گیری: نتایج مطالعه بیان کننده همبستگی بین سطح دینداری و پیشرفت تحصیلی دانشجویان است که جای بررسی بیشتر دارد. نتایج این می تواند شروعی برای بررسی بیشتر محققین امور فرهنگی دانشگاه باشد تا با طراحی برنامه های مناسب از جمله های کفی دلایل این رابطه معکوس را پیدا کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ZANKO-19-60_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/804565/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وهابی، احمد و یعقوبی، مختار و وهابی، بشری و صیادی، مهناز،1397،بررسی رابطه دینداری با پیشرفت تحصیلی در دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 1394،https://civilica.com/doc/804565

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 871
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support