Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی رابطه ی دین و نهاد خانواده با توجه به آموزه های اسلامی و دیدگاه های روانشناسی

Year: 1397
COI: JR_PSRT-4-15_001
Language: PersianView: 201
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب فرخی - کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه مفید

Abstract:

زندگی و خانواده، معمای بسیار پیچیده ای است. معمایی که تناقض های درونی آن، آن را پیچیده تر و دشوارتر می کند. از هم گسیختگی و تنش های کانون زناشویی و خانوادگی یکی از معضلات مهم اجتماعی محسوب می گردد. امروزه افزایش طلاق ها معضلات بزرگی برای جامعه یجهانی محسوب می گردد، چرا که به موازات بالا رفتن نرخ بالای طلاق در جوامع مسایل جانبی آن هم به شدت افزایش پیدا می نماید. یکی از عوامل اختلاف ها و درگیری های خانوادگی در جامعه ی کنونی انتخاب اشتباه و نادرست و عدم شناخت زوجین قبل از ازدواج از یکدیگر قبل از انتخاب همسر و همچنین عدم مهارت در زندگی زناشویی می باشد. انتظاراتی که زوجین از طرف مقابل خود دارند و وعده و وعیدهایی که در اوایل آشنایی داده می شود و پس از ازدواج بسیاری از آنها به فراموشی سپرده می شود، ممکن است در این میان احساسات غلبه نموده و با نادیده گرفتن بسیاری از حقیقت های زندگی فقط، خواهان رسیدن به هم هستند در حالی که ممکن است هیچیک مفهوم اصلی از ازدواج و تشکیل خانواده فرزند دار شدن و تعهد را ندارند و پس از گذشت زمان دچار زندگی و تجربه ای تلخ گردند. برخی از افراد به دلیل موقعیت اجتماعی طرف مقابل، ترحم، ثروت، زیبایی و ... ازدواج می نمایند، در حالی که معیارهای درست را در انتخاب نمی دانند. چه بسا آشنایی با این معیارها و ملاک های دینی و اجتماعی و فرهنگی نسبت به جامعه که می تواند در انتخاب آگاهانه و هوشیارانه افراد نقش موثری داشته باشد. پس از انتخاب همسر مناسب، راه کارهای تحکیم و پاسداری از خانواده نیز باید آموخته شود. هیچ عصری مانند عصر ما، خطر انحلال کانون خانواده و عوارض منفی ناششی از آن را مورد توجه قرار نداده است. ضروری به نظر می رسد که مقوله ی خانواده و عوامل موثر در تحکیم و ثبات این نهاد مقدس و نیز جلوگیری از تزلزل و فروپاشی آن، بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گیرد. در قرآن و روایات و بیانات معصومین (ص) و روانشناسان معتبر بهترین راه افزایش استحکام بنیاد خانواده ها بیان گردیده که در این پزوهش سعی شده که به این موضوعات پرداخته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PSRT-4-15_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/948842/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرخی، زینب،1397،بررسی تطبیقی رابطه ی دین و نهاد خانواده با توجه به آموزه های اسلامی و دیدگاه های روانشناسی،https://civilica.com/doc/948842

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 818
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support