ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه روش های مختلف مدل سازی ماکرو میانقاب ها در قاب های بتن مسلح با استفاده از تحلیل غیرخطی

Year: 1398
COI: CAUM02_251
Language: PersianView: 139
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

قباد مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران
منوچهر بهرویان - استادیار، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران
شهریار طاووسی تفرشی - استادیار، مهندسی عمران، سازه، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، تهران، ایران

Abstract:

یکی از آثار میانقاب ها بر رفتار سازه ها، افزایش سختی جانبی سازه می باشد. تحقیقات موجود در این زمینه بیانگر آن است که قاب میانپر، سختی جانبی بیشتری از قاب فاقد میانقاب دارد. بنابراین نیروی بیشتری را در هنگام زلزله جذب می کند، این در حالی است که برای این نیرو طراحی نشده است. مساله مهمی که مطرح است، تعیین سختی میانقاب می باشد. پژوهشگران بسیاری با نگرش میکرو المان به میانقاب ها و با مدل سازی های مختلف، روابط مختلفی برای محاسبه سختی جانبی میانقاب ارائه نموده اند. نتایج این تحقیقات درنهایت منجر به پذیرش ایده دستک قطری معادل گردیده است. از طرفی، افزایش سختی با افزایش مقدار فرکانس طبیعی، باعث کاهش دوره تناوب سازه می شود. روابط ارائه شده در آیین نامه 2800 و آیین نامه های طراحی لرزه ای دیگر برای بدست آوردن زمان تناوب طبیعی سازه، عمدتا بر پایه تجربه بوده است. در حالی که در مدل سازی های عددی، بدون شبیه سازی میانقاب ها، زمان تناوب بدست آمده بیشتر از زمان تناوب بدست آمده از روابط تجربی آیین نامه ها می باشد. در آیین نامه 2800 ایران، در مورد تاثیر میانقاب ها بر زمان تناوب طبیعی ساختمان های دارای سیستم قاب خمشی، بیان شده است که چنانچه جداگرهای میانقابی مانعی برای حرکت قاب ها ایجاد نمایند، مقدار دوره تناوب اصلی سازه برابر با 80 درصد مقادیر بدست آمده از روابط تجربی در نظر گرفته می شود در اینتحقیق به مقایسه روش های مختلف مدل سازی ماکرو میانقاب ها در قاب های بتن مسلح با استفاده از تحلیل غیرخطی پرداخته شده است. برای این منظور شش مدل مختلف ارائه شده در مقالات با یکدیگر مقایسه شده اند. بر طبق نتایج بدست آمده می توان میزان نیروی برشی در هر روش را تعیین کرد و بر این اساس میزان ملاحظه کاری هر روش را تعیین نمود.

Keywords:

میانقاب، تحلیل غیرخطی، روش دستک، نیروی برشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM02_251. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/973426/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی، قباد و بهرویان، منوچهر و طاووسی تفرشی، شهریار،1398،مقایسه روش های مختلف مدل سازی ماکرو میانقاب ها در قاب های بتن مسلح با استفاده از تحلیل غیرخطی،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/973426

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 13,341
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support