ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخمین ابعاد چاله آبشستگی در اثر جت دیوارهای مستغرق

Year: 1398
COI: IHC18_155
Language: PersianView: 215
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدنوید مقیم - استادیار دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده مهندسی عمران
مجید احسانی - دانشجوی دکتری مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده مهندسی عمران
نورحسن نظری فر - دانشآموخته کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده مهندسی عمران

Abstract:

مساله آبشستگی تحت اثر جت در مهندسی هیدرولیک اهمیت زیادی دارد، چرا که آبشستگی بیش از حد ناشی از آن می تواند باعث ناپایداری سازه هیدرولیکی شود و یا عمر آن را کاهش دهد. مطالعه ابعاد چاله آبشستگی و همچنین پارامترهای موثر بر آن میتواند به شناخت و در نتیجه کنترل این پدیده مخرب کمک کند. در مطالعه حاضر، فرآیند آبشستگی در اثر جت دیوارهای با استفاده از مجموع داده هایی که از منابع مختلف بدست آمده، بررسی می شود. برای رسیدن به این هدف، ابتدا، نحوه اثرگذاری پارامترهای مختلف بر ابعاد چاله آبشستگی تحلیل می شود. در ادامه با استفاده از رگرسیون غیرخطی روابطی برای تخمین ابعاد چاله آبشستگی، شامل عمق بیشینه، محل عمق بیشینه، ارتفاع برآمدگی پایین دست و طولچاله آبشستگی در محدوده گسترده ای از داده ها ارائه شده است. همچنین با استفاده از شاخص های آماری، نتایج آزمایشگاهی با نتایج محاسبه شده از روابط، مقایسه شدند، که نتایج حکایت از کارایی مناسب روابط توسعه داده شده در این تحقیق دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IHC18_155. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/998956/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مقیم، محمدنوید و احسانی، مجید و نظری فر، نورحسن،1398،تخمین ابعاد چاله آبشستگی در اثر جت دیوارهای مستغرق،18th Iranian Hydraulics Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/998956

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,627
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support