ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسئله مکان یابی رقابتی تسهیلات در بازار با استفاده از خوشه بندی مشتریان

Year: 1394
COI: JR_SCMJ-17-48_001
Language: PersianView: 185
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهاب الدین یزدانی - دانشگاه شهید باهنر کرمان
محمدعلی فرقانی - دانشگاه شهید باهنر کرمان
مسعود رشیدی نژاد - دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

با در نظر گرفتن رقابت در بازار، مکان یابی رقابتی تسهیلات به استقرار تسهیلات می پردازد و هر یک از تسهیلات برای کسب سهم قابل کسب بازار با تسهیلات موجود به رقابت می پردازند. سهم قابل کسب از بازار نسبت عکس با فاصله تسهیل از مشتری داشته و با میزان جذابیت تسهیل نسبت مستقیم دارد. جذابیت هر تسهیل به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و قیمت تسهیل بستگی دارد و هر یک از این عوامل دارای وزنی متفاوت برای مشتریان در مکان های متفاوت می باشد. در مدل ارائه شده در این تحقیق این مسئله را مورد توجه قرار داده و مشتریان به خوشه های متفاوت تقسیم بندی شده اند که در هر خوشه قیمت و کیفیت وزن های مختلفی دارند. در بررسی این مسئله در سه مرحله مدل ارائه و حل شده است. در مرحله اول میزان جذابیت تسهیل تعیین شده و در مرحله دوم مکان مناسب برای جایابی مشخص می شود. در مرحله سوم نیز میزان کیفیت و قیمت تسهیل جدید در مکان بهینه تعیین می گردد. در نهایت برای نشان دادن امکان پذیری روش های پیشنهادی مثال عددی ایجاد شده و جواب با میزان درآمد و قیمت و کیفیت تسهیل جدید به دست آمده است.

Keywords:

مکان یابی رقابتی تسهیلات, تعادل نش, جذابیت متغیر تسهیل, خوشه بندی مشتریان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCMJ-17-48_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1011335/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدانی، شهاب الدین و فرقانی، محمدعلی و رشیدی نژاد، مسعود،1394،مسئله مکان یابی رقابتی تسهیلات در بازار با استفاده از خوشه بندی مشتریان،https://civilica.com/doc/1011335

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,298
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support