ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کشف الگوهای پنهان و مفید از داده های سامانه های نگهداری و تعمیرات تجهیزات، با پیش بینی هزینه ها و نقاط پرت

Year: 1394
COI: JR_SCMJ-17-48_003
Language: PersianView: 198
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی یوسفی طزرجان - دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی البرز
سعید رمضانی - دانشگاه جامع امام حسین (ع)

Abstract:

پس از گذشت چند سال از پیاده سازی نرم افزار های مدیریت نت(CMMS)3، ارائه تحلیل های مستدل از داده های جمع آوری شده در این سامانه ها، نه تنها ضروری است، بلکه در این حوزه رمز ادامه حیات سیستم های نرم افزاری نیز خواهد بود. استفاده از داده های خرابی و هزینه ای تجهیزات، می تواند علاوه بر شناخت نارسایی ها در پیاده سازی سیستم های نت، در تعیین الگوهای مطلوب و نامطلوب نت تجهیزات، نقش کلیدی ایفا کند. تشخیص روند خرابی ها و عوامل موثر در آن مانند نوع ماموریت و شرایط جغرافیایی کیفیت قطعات و ... به دسته بندی بهتر خرابی تجهیزات و تعیین نرم های هزینه ای مبتنی بر نوع ماموریتیگان ها کمک خواهد نمود و در نهایت مدیران را برای اتخاذ تصمیم های مناسب، با دقتبیشترییاری خواهد کرد و باعث ارائه پیشنهادهای بهبود برای سامانه هایمورد استفاده و مدیران تصمیم گیر خواهد شد. داده کاوی می­تواند با ارائه تصویری از شاخص های موثر بر آمادگی تجهیزات، وضعیت تجهیزات را از نظر نگهداری و تعمیرات نمایش دهد. از این تصویر در برآورد هزینه های نگهداری و تعمیرات و بودجه­های تعمیراتی می­توان استفاده نمود. همچنین با دانستن اینکه خرابی های خاص، معمولا در چه عمرهایی و تحت چه شرایطی اتفاق می افتد، می توان برای برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات و ارزیابی نقاط قوت و ضعف در یگان/رده ها استفاده نمود. این موضوع در اجرای اقدامات پیرامون آموزش و فرهنگ سازی در نگهداری و تعمیرات نیز موثر خواهد بود، زیرا فرماندهان و کارشناسان با در اختیار داشتن این تحلیل ها در نگهداری و استفاده از تجهیزات، دقت بیشتری خواهند کرد. در این مقاله ضمن معرفی برخی از کاربردهای داده ‎کاوی در نگهداری و تعمیرات سعی شده است در قالب مطالعه موردی روی داده­های برخی از تجهیزات دفاعی با استفاده از داده کاوی ، قواعد پنهان موجود در داده های سیستم های نرم افزاری نگهداری و تعمیرات را کشف نمود. با توجه به مدل­های خوشه بندی داده­های مورد مطالعه، شبکه عصبی، درخت­های تصمیم گیری، مصورسازی و آمار توصیفی تحلیلشده و برخی از نتایج آن بیان شده است. یافته­های این مطالعه نشان می دهد الگوهای خاصی متناسب با نوع ماموریت و نحوه استفاده از تجهیزات در تعداد و هزینه خرابی ها وجود دارد.

Keywords:

نگهداری و تعمیرات, داده کاوی, شبکه عصبی, استخراج قواعد, سیستم پشتیبان تصمیم

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCMJ-17-48_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1011337/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفی طزرجان، مصطفی و رمضانی، سعید،1394،کشف الگوهای پنهان و مفید از داده های سامانه های نگهداری و تعمیرات تجهیزات، با پیش بینی هزینه ها و نقاط پرت،https://civilica.com/doc/1011337

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 5,985
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support