ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین پارامترهای پایداری محیطی با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی

Year: 1398
COI: JR_SAUD-7-2_011
Language: PersianView: 429
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی رهبر - استادیار، معماری، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران.
محمدجواد مهدوی نژاد - دانشیار، معماری، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران.
محمدرضا بمانیان - استاد، معماری، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران.
امیرحسین دوائی مرکزی - استاد، گروه مکاترونیک، دانشکده مهندسی، دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

پژوهش حاضر، با تاکید بر قابلیت هوش مصنوعی در پیش بینی پارامترهای پایداری محیطی، به مطالعه فرآیند استفاده از الگوریتم شبکه عصبی مصنوعی در پیش بینی میزان انرژی تابشی دریافتی در یک بافت شهری می پردازد. در این راستا ابتدا مجموعه داده های آموزشی از طریق فرآیند های قاعده محور تهیه می شود و سپس با استفاده از فرآیند داده­محور، سه شبکه عصبی مصنوعی آموزش داده شده و سه تابع برازش جداگانه برای آن تقریب زده می شود. این توابع بر اساس سه ساختار متفاوت از شبکه های عصبی مصنوعی تنظیم شده اند. در پایان با مقایسه میزان خطای هر مدل، مقادیر پیش بینی شده نیز مورد بررسی قرار می گیرد و تاثیر ساختار شبکه عصبی در پاسخ های به دست آمده، تحلیل می شود. مدل ارائه شده این پژوهش قابلیت تعمیم پذیری به سایر مساله های مشابه پیش بینی پارامترهای پایداری محیطی را دارد و دو کاربرد اساسی برای این مدل ها وجود دارد. ابتدا امکان محاسبه دقیق و بدون نیاز به محاسبات سنگین را ایجاد می کند و  دوم در شبیه سازی های پیچیده با در اختیار داشتن پارامترهای مستقل و وابسته و بدون نیاز به مطالعه قواعد و قوانین حاکم، قابلیت تخمین تابع را دارد و می تواند پارامتر پایداری مد نظر را با دقت بالا پیش بینی کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SAUD-7-2_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1034196/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رهبر، مرتضی و مهدوی نژاد، محمدجواد و بمانیان، محمدرضا و دوائی مرکزی، امیرحسین،1398،تبیین پارامترهای پایداری محیطی با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی،https://civilica.com/doc/1034196

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,537
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support