Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل مؤثر بر بازاریابی به وسیله موبایل

Year: 1389
COI: MIEAC01_715
Language: PersianView: 3,931
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیه قانع - دانشجوی کارشناسی ارشد MBA دانشگاه پیام نور قشم تهران ، ایران

Abstract:

فن آوری و تکنولوژی در عرصه تجارت نیز رخنه کرده است. این توسعه و پیشرفت باعث پدید آمدن تجارت الکترونیکی گردید. یکی از شاخه های تجارت الکترونیک تجارت سیار یا همان تجارت با تلفن همراه می باشد. هرچند بررسی جنبه های متفاوت این نوع خاص از تجارت نیاز به بررسی های گوناگون دارد، ولی کارآمدی و اثربخشی آن به اثبات رسیده است. یکی از جنبه های کارآمد در تجارت سیار تبلیغات و بازاریابی به وسیله تلفن همراه می باشد. تکنولوژی موبایل اشاره به فرصتهای زیادی برای بازاریابی به ویژه در ارتباطات مستقیم با مصرف کننده بدون موانع زمانی یا موقعیتها دارد. اگرچه جنبه های بازاریابی موبایل مثل تبلیغات با موبایل نیاز به تحقیقات بیشتری دارد، اما تأثیر این تکنولوژی در کارآمدی تبلیغات مشخص شده و تقریباً تمامی شرکتهای بزرگ در پی استفاده از این نوع تبلیغات می باشند. بررسی مورد نظر در جهت تعیین عوامل مؤثر بر بازاریابی به وسیله موبایل انجام شده است. که در محدوده زمانی 6 ماهه، از شهریور ماه تا بهمن ماه 1387 شمسی در بین بانکهای خصوصی استان اصفهان اجرا گشت. نوع جامعه آماری از نوع تصادفی و تبیینی بوده و عوامل مورد بررسی شامل : قوانین و مقررات، پوشش مخابراتی، سیستمهای امنیتی و فرهنگ پذیرش می باشد. نظر عاملین بانکها از جمله : روسا، معاونین و کارمندان بررسی و مورد تحلیل قرار گرفت. بررسی از طریق پرسشنامه خودساخته، پس از بررسی پایایی و روایی آن، انجام شد. این پرسشنامه حاوی 14 سوال 5 گزینه ( طیف لیکرت ) تهیه گردید. و آنالیز واریانس طرح با LSD آزمون کلموگروف-اسمیرنوف، آزمون، SPSS با استفاده از آزمونهای متفاوت به نامهای : نرم افزارچندین عامل متقاطع به تحلیل اطلاعات پرداخته و در نتایج را اعلام نمودند. و به توصیف و تحلیل نتایج آماری تحقیق و سپس نتایج نهایی پرداخته شد. نتایج حاصل از این بررسی عامل پوشش مخابراتی را از مهمترین عوامل مؤثر بر بازاریابی به وسیله موبایل نمایان ساخت. و بر اساس تحقیقیات انجام شده مشخص شد که سه فرضیه، تأثیر پوشش های مخابراتی، سیستمهای امنیتی و فرهنگ پذیرش مشتریان اثبات شده و قابلیت تعمیم یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MIEAC01_715. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/108741/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قانع، سمیه،1389،بررسی عوامل مؤثر بر بازاریابی به وسیله موبایل،1st Annual Conferenc of Management, Innovation, Enterprenuership ،Shiraz،https://civilica.com/doc/108741

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • کتاب تجارت الکترونیکی (تعاریف، موانع و راهکارها): دکتر پیام حنفی ...
 • افریم توربان، دیوید کینگ، جی لی، دنیس ویلهند - مترجم ...
 • ه . رابرت، کتاب تجارت بین الملل (نظریه و شواهد ...
 • کتاب تجارت الکترونیک (با رویکرد بر کشورهای در حال توسعه): ...
 • کتاب مقدمه ای بر فناوری اطلاعات : افرین توربان، آر ...
 • دکتر عیاد، پژوهشگر ارشد شرکت GN Netcom در کشور دانمارک/ ...
 • فیلیپ کاتلر ه مدیریت بازاریابی (تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی ...
 • Dr.M .Mahmoudi Maymand /E-Commerce (Concept _ Developing a Strategy , ...
 • Dr.M .Mahmoudi Maymand /E-Commerce (Concept _ Developing a Strategy , ...
 • Dr. M.Mahmoud Maymand /E-Commerce (Concept _ Developing a Strategy , ...
 • Qusay H _ Mahmoud _ Department of Computing and Information ...
 • Xiangpei Hu , Dalian University of Technology / Wenli Li ...
 • (Ovum, 2000) , Zhengchuan XU _ Fudan Univers ity, P.R. ...
 • Hye Sun Lee, Chi Hyung Lee, Gun Hee Lee, Yi-Hyun ...
 • Dimitris Drossos , George M.Gianglis , Department of Management Science ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,607
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support