ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برآورد تابع تقاضای واردات نهاده های اصلی دامی و اثر تحریم بر آن

Year: 1399
COI: CAMCONF02_008
Language: PersianView: 560
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم سادات جلالی - کارشناس ارشد علوم اقتصادی

Abstract:

نهاده های دامی یکی از اصلی ترین اقلام برای تولید محصولات دامی کشور می باشند. با توجه به اساسی بودن و تاثیرگذاری مستقیم آن بر زندگی مصرف کننده ها حائز اهیمت است. بررسی های انجام شده توسط مرکز پشتیبانی طیور شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور نشان میدهد که به طور متوسط حدود 60 تا 70 درصد هزینه تولید یک کیلوگرم گوشت مرغ اختصاص به هزینه تغذیه دارد. در بین اقلام مختلف تشکیل دهنده غذای مرغ، ذرت، کنجاله سویا و پودر ماهی به طور متوسط 60 تا 70 درصد از هزینه خوراک مرغ را تشکیل می دهد. آنچه بر اهمیت ذرت، کنجاله سویا و پودر ماهی به عنوان نهادههای اصلی صنعت مرغداری می افزاید، آن است که این اقلام عمدتا وارداتی بوده و نوسانات ناشی از قیمت واردات این محصولات همواره باعث نوسانات شدید قیمت محصول نهایی (گوشت مرغ)، این صنعت گردیده است.نرخ ارز بی تردید یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت نهاده های وارداتی مانند نهاده های مصرفی بخش دام و طیور میباشد. نرخ ارز عامل مهمی در اقتصادهای مرتبط با دنیای خارج است و در سیاست گذاری های اقتصادی خود نمایی می کند، نرخ ارز بر قیمت کالاها و خدمات وارداتی در بازار داخل و قیمت کالاهای ساخت داخل تأثیر می گذارد.مقاله حاضر بررسی برآورد تابع تقاضای واردات نهاده های اصلی دامی و اثر تحریم بر آن است که براورد تابع تقاضای واردات نهاده های دامی با روش اقتصاد سنجی انجام می شود و برای این براورد از نرم افزار EVIEWS استفاده شده است و این بررسی به صورت فصلی برای دوره زمانی 1369-1396 ایران انجام شده است با توجه به نتایج هر سه فرضیه مقاله مورد پذیرش قرار گرفت. فرضیه ها به صورت زیر ارائه گردیده شده است: قیمت های نسبی، نرخ ارز، درآمد ملی، میزان تولیدات دامی کشور و میزان تولیدات داخلی نهاده های دامی بر میزان تقاضای واردات نهاده های دامی تاثیر گذار باشند. تقاضایواردات نهاده های دامی کم کشش است. تحریم موجب کاهش تقاضای واردات نهاده های دامی شده است. فرضیه ها با توجه به تخمین مدل تایید شده است.

Keywords:

نهاده های دامی , تحریم , قیمت های نسبی نهاده ها , درآمد ملی , واردات

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAMCONF02_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1114091/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جلالی، مریم سادات،1399،برآورد تابع تقاضای واردات نهاده های اصلی دامی و اثر تحریم بر آن،Second Conference on Accounting and Management،https://civilica.com/doc/1114091

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support