ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تأثیر یک عنصر شهری (پل) بر عملکرد مغز شهروندان

Year: 1399
COI: JR_ICSS-22-2_009
Language: PersianView: 138
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی عزیزی ناصرآباد - کارشناسی ارشد تکنولوژی معماری، دانشگاه مازندران، بابلسر، مازندران، ایران
عباسعلی شاهرودی - استادیار معماری، گروه معماری، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه مازندران، بابلسر، ایران

Abstract:

مقدمه: توسعه شهر‌ها، گسترش ساختمان‌ها و عناصر شهری بر ادراک شهروندان از فضاهای شهری تاثیر­گذارند. پل‌های شهری نیز با توجه به ظاهر عظیم­‌الجثه‌، تاثیرات مختلفی بر­روی کاربرانشان دارند. این مطالعه با رویکردی علوم شناختی سعی دارد نحوه تأثیر پل­‌ها بر امواج مغزی کاربران را شناسایی و مناسب­‌ترین پل با توجه به تاثیر متفاوتی که بر ذهن و ادراک کاربران دارد، مشخص نماید. روش‌ کار: در این مطالعه تأثیر تصاویر پل‌های مختلف با انجام آزمایش از طریق ثبت سیگنال‌های مغزی ۱2 نفر از دانشجویان توسط دستگاه EEG و تحلیل داده­های ثبت شده توسط نرم­‌افزار‌های Brainstorm، Excel و افزونه‌های مختلف انجام گرفت. یافته­‌ها: یافته‌ها نشان داد که ویژگی‌های فیزیکی پل‌ها موجب تأثیرگذاری بر امواج مغزی کاربران شده‌اند و با مشاهده تصاویر پل‌ها، با توجه به برداشت‌های ذهنی کاربران، سیگنال‌های متفاوتی از آنها به ثبت رسیده است. همچنین پس از بررسی داده‌های ثبت شده از امواج مغزی کاربران، تصاویری که تفاوت معنا‌دار نسبت به سایر تصاویر داشتند مشخص گردیدند (05/0>P). بر این مبنا؛ پل­‌ها با سیستم­‌های سازه­‌ای کششی، تفاوت معنادار و تاثیرگذاری بیشتری بر مغز کاربران داشته­‌اند. همچنین پل با سیستم سازه­‌ای متکی بر کابل با تک دکل در یک سمت، بیشترین اثر­گذاری را بر مغز کاربران داشته است. نتیجه‌گیری: ساختمان‌های شهری (از جمله پل­‌ها) بر امواج مغزی و ادراک کاربران از فضاهای شهری تأثیرگذارند. بنابراین باید با روش­‌های علمی دقیق نسبت به یافتن تاثیرات مطلوب بر ذهن شهروندان و عوامل ایجادکننده این تاثیرات و اثر دادن آنها در طراحی­‌های شهری اقدام گردد. استفاده از رویکردهای علوم اعصاب برای این مهم می­تواند بسیار کمک‌­کننده باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ICSS-22-2_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1137303/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزی ناصرآباد، علی و شاهرودی، عباسعلی،1399،بررسی تأثیر یک عنصر شهری (پل) بر عملکرد مغز شهروندان،https://civilica.com/doc/1137303

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,074
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support