ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی، مدلسازی، شبیه سازی، ساخت و اجرای سیستم جدید جذب ذرات =آلاینده در اطاق رنگ خودرو

Year: 1399
COI: AIRAFT01_135
Language: PersianView: 201
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن گلاب بخش - کارشناس ارشد مهندسی مکانیک ، شرکت تام ایران خودرو، ک ۸ جاده شهید لشگری
مهرداد الموتی - مدیریت دپارتمان مهندسی مکانیک و تاسیسات مهرداد الموتی، شرکت تام ایران خودرو، ک ۸ جاده شهید لشگری

Abstract:

فرایند پاشش رنگ روی بدنه فلزات، یکی از منابع آلوده کننده هوا به شمار میرود. ذراتی از رنگ که پس از پاشش به خودرو موفق به جذب روی سطح نمی شوند همراه با جریان هوا، از فضای کابین رنگ خارج شده، وارد محدوده سیستم جاذب رنگ کابین میشوند. به کمک تحلیل دینامیک سیالات محاسباتی و حل معادلات ناویر استوکس و K ، در نرم افزار Fluent میزان افت فشار و پالایش هوای خروجی اصلاح شده است تا کمترین آلودگی هوای خروجی و بیشترین جذب رنگ را به همراه داشته باشد. در بخشی از این محفظه، فشار مثبت هوا سبب می شود تا هوا با ذرات معلق رنگ از میان سطوح دارای جریان آب عبور نموده، ذرات رنگ روی سطح آب جذب گردد. محاسبات مربوط به دینامیک ذرات رنگ، سرعت و فشار هوای کابین و سرعت آب در مسیر آبشار موید این موضوع است که امتداد بردار ممنتم خطی ذرات رنگ پس از برخورد با آبشار، باید سطح آب محفظه را قطع نماید. طراحی سیستم آبشار در یک یا چند طبقه در نرم افزار Catia بر اساس تحلیل در شرایط غیر دائم در نرم افزار Fluent و با توجه به محدودیتهای قوانین زیست محیطی است. به علاوه این مطالعه طرح جدیدی از سیستم جذب کننده را ارائه مینماید، که علاوه بر کاهش حجم مجموعه کابین و هزینه های مربوط به سرمایه گذاری اولیه، هزینه عملیاتی سیستم با توجه به کاهش افت فشار سیستم کاهش یافته است.

Keywords:

تحلیل دینامیک سیالات محاسباتی , CFD , کابین رنگ خودرو , سیستم جذب رنگ( Paint Scrubber) , نرم افزار FLUENT

Paper COI Code

This Paper COI Code is AIRAFT01_135. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1146903/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گلاب بخش، حسن و الموتی، مهرداد،1399،طراحی، مدلسازی، شبیه سازی، ساخت و اجرای سیستم جدید جذب ذرات =آلاینده در اطاق رنگ خودرو،The first conference on recent developments and future trends in the automotive industry،Tehran،https://civilica.com/doc/1146903

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support