ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر تاب آوری سازمانی در کسب و کارهای نوپا

Year: 1399
COI: COPSS01_082
Language: PersianView: 94
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیانا اسدی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها، دانشگاه صنعتی اصفهان
بهروز ارباب شیرانی - عضو هیئت علمی، دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها دانشگاه صنعتی اصفهان
محسن شهریاری - عضو هیئت علمی، دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

محیط پیرامون سازمان های امروزی در معرض تهدیدهای گوناگونی قرار دارد که حتی گاهی اوقات یک حادثه به ظاهر کوچک و کم اهمیت می تواند، تأثیرات بزرگی را بر روی مجموعه ای از سازمان ها به جای بگذارد. با این وجود سازمان های بسیار موفقی هستند، که این بحران ها را با موفقیت و یا با کمترین هزینه پشت سر می گذرانند که در این مواقع بحث تاب آوری سازمانی مطرح می گردد. بنابراین، آنها برای مدیریت اختلالات غیرمنتظره، حفظ عملکرد بالا و حتی شکوفایی و رشد، باید قابلیت های تاب آوری را توسعه دهند. تأسیس شرکت های جدید از طریق فعالیت های کارآفرینانه می تواند در سطح کشوری منجر به افزایش رشد اقتصادی کشور، خالقیت و بهره وری گردد. استارتاپ ها با توجه به ماهیتی که دارند به طور معمول با عدم قطعیت و بحران های زیادی روبرو هستند و نسبت به سازمان های مستقر (بزرگ) آسیب پذیرتر محسوب می شوند. آنها منابع کمتری برای مقاومت در برابر بحران های تهدیدآمیز دارند بنابراین، کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) به طور پیوسته تحت شرایط چالش برانگیز کار می کنند. لذا، کسب و کارهای نوپا به انعطاف پذیری و ثبات نیاز دارند، پس تاب آوری سازمانی یک موضوع اساسی در زمینه استارتاپ است تا تبدیل به سازمان های مقاوم شده و خطرات را با کمترین هزینه پشت سر بگذرانند و به اهداف خود برسند. ازجمله یافته های این پژوهش می توان به اهمیت و ضرورت نقش تاب آوری در استارتاپ ها اشاره کرد. مدیران و رهبران استارتاپ ها باید برای موفقیت در اهداف و رسیدن به چشم انداز سازمان ها، عوامل مؤثر بر تاب آوری بشناسند و آن را به عنوان یک اصل اجرا و پیاده سازی کنند.

Keywords:

تاب آوری سازمانی , کسب و کارهای نوپا , عوامل مؤثر بر تاب آوری سازمانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is COPSS01_082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1163793/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی، کیانا و ارباب شیرانی، بهروز و شهریاری، محسن،1399،مروری بر تاب آوری سازمانی در کسب و کارهای نوپا،First National Conference on Optimizing Production and Service Systems،Rudsar،https://civilica.com/doc/1163793

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,170
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support