ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه روشی برای تخمین عمق میدان نوری تصاویر با استفاده از عملگرParallelogram و روشهای تشخیص نویز

Year: 1399
COI: SENACONF10_144
Language: PersianView: 98
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا جاویدفر - دانشجوی کارشناسی ارشد
نادر وحدانی مناف - استادیار موسسه آموزش عالی سراج

Abstract:

تخمین عمق نور بخش مهمی از بسیاری از برنامه های کاربردی در حوزه نور و تصویر است. الگوریتمهای بیشماری با استفاده از ویژگیهای مختلف روشنایی توسعه یافتهاند. با این حال، روشهای مرسوم در هنگام اجرای صحنه های دارای نویز با هم پوشانی از کار میافتند. برای برطرف کردن این مشکل ، یک روش تخمین عمق سبک ارائه خواهد شد که نسبت به همپوشانی قوی و نسبت به نویز حساس است. پس از اهداف این طرح کاهش قابل توجه همپوشانی و نویز میباشد. انتظار میرود که روش پیشنهادی بهتر از روشهای تخمین عمق نور ارائه شده در گذشته در ارزیابی کیفی و کمی عمل کند. در این طرح، یک اپراتور موازی نمودار چرخشی (SPO) برای حل این مشکلات در یک چارچوب تخمین عمق ادغام شده است. بر خلاف روشهای سنتی، اندازه گیری فاصله قادر است اطلاعات عمق صحیح را حتی در صورت همپوشانی یا با نویز زیاد حفظ کند. در این راستا استفاده از اطلاعات معتبر نسبی بیشتر مورد استفاده است تا اینکه اثر همپوشانی و ابهام کاهش داده شود. مهمترین مزیت روش پیشنهادی این است که نسبت به همپوشانی و نویز غیرحساس است و نیازی به محدوده عمق و وضوح زاویه ای ندارد. بنابراین میتوان از آن در تصاویر مختلف با نور زیاد، به ویژه در تصاویر دوربین کامپنوتیکی استفاده کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SENACONF10_144. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1179792/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جاویدفر، رضا و وحدانی مناف، نادر،1399،ارائه روشی برای تخمین عمق میدان نوری تصاویر با استفاده از عملگرParallelogram و روشهای تشخیص نویز،The 10th National Congress of the New Technologies in Sustainable Development of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1179792

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support