ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از معادلات همبستگی در بر آورد مختصات رشد و محتوای رنگیزه ای ریز جلبک سبز دو نالیه لا سالینا در شدتهای نوری پایین

Year: 1390
COI: RCRRM01_014
Language: PersianView: 957
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرین ساطعی - گروه زیست شناسی_دانشکده علوم پایه_دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان _گرگ
شادمان شکروی - گروه زیست شناسی_دانشکده علوم پایه_دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان _گرگ
ابوالقاسم محمدی بندار خیلی - گروه زیست شناسی_دانشکده علوم پایه_دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان _گرگ

Abstract:

در پژوهش حاضر،ریز جلبک سبز دو نالیه لا سالینا در شدتهای نوری 900،700،500،300 لوکس و دمای 1±28 درجه سانتی گراد در محیط های کشت جانسون حاوی نمک کلرور سدیم کشت داده شد. با روش سیتومتری(سلول شماری)شدت رشد در فاز لگاریتمی اندازه گیری گردید.همچنین با روشهای کالریمتری(رنگ سنجی) مناسب،محتوای کلروفیلی(کلروفیلهای aوb)و نیز رنگیزه مهم این جلبک یعنی بتا کاروتن که دارای ارزش اقتصادی است سنجش شد.نتایج حاصل نشانگر وجو همبستگی خطی و معنی دار بین جذب نوری سوسپانسیون جلبکی در 660 نانومتر با محتوای کلروفیلی از یک سو و محتوای بتا کاروتن از سوی دیگر است.همچنین بین رشد و غلظت کلروفیل a در سوسپانسیون سلولی و نیز غلظت کلروفیل b در هر سلول،همبستگی معنی دار است.بر اساس نتایج حاصل می توان از معادلات مربوط به خطوط همبسنگی و نیز معادلاتی که از برایند آنها حاصل می شوند با دانستن تنها میزان جذب نوری سوسپانسیون جلبکی در 660 نانومتر،سایر پارامترها را محاسبه نمود.مقایسه های آماری نشانگر نبود اختلاف معنی دار بین اغلب نتایج تجربی سنجس پارامترهای فوق و نتایج محاسباتی حاصل از معادلات ریاضی به ویژه در شدتهای نوری بالاتر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RCRRM01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/118942/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساطعی، آرین و شکروی، شادمان و محمدی بندار خیلی، ابوالقاسم،1390،استفاده از معادلات همبستگی در بر آورد مختصات رشد و محتوای رنگیزه ای ریز جلبک سبز دو نالیه لا سالینا در شدتهای نوری پایین،Regional Conference on Recent Researchs in Mathematics،Gorgan،https://civilica.com/doc/118942

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ساطعی، آرین.، شادمان شکروی (1079) تعیین شرایط بهینه نوری برای ...
 • Ben Amotz, A., A. Shaish and M. Avron, (1989). Mode ...
 • Ben Amotz, A. and M. Avron (1990). The biotechnology of ...
 • Ben Amotz (1995). New mode of Dunaliella biotechnology: Two-phase growth ...
 • Borowitzka, M.A. and L.J. Borowitzka (1988) Microalgal biotechnology, Cambridge University ...
 • Borowitzka, M.A. (1992). Algal biotechnology products and processes matching science ...
 • Jensen, A. (1978) Chlorophyll and carotenoid Hand book of physiological ...
 • Naus, J. A. Melis (1991) Changes of photosystem stoichiometry during ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 2,966
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support