ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی قدرت ریسک نزولی سهام و رابطه حسابداران و ارباب رجوع در شرکت های حضوریافته در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1399
COI: CONFME06_059
Language: PersianView: 164
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا صفری چاکری - کارشناس ارشد حسابداری, دانشکده علوم انسانی, دانشگاه آزاد تبریز واحد سراب, تیریز,ایران

Abstract:

در این پژوهش در سه مدل ریسک سقوط سهام CRASH – چولگی منفی بازده سهام NSKEW – نوسان پایین به بالا DUVOL محاسبه شده است. نمونه آماری این پژوهش شامل ۹۶ شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است که در بازه زمانی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ مورد بررسی قرار گرفته اند . برای آزمون فرضیه ها از مدل رگرسیون حداقل مربعات معمولی به روش داده های تلفیقی و ترکیبی استفاده شده است. سقوط سهام نتایج حاصل از فرضیه اول حاکی از آن است که در مدل CRASH در سطح اطمینان ۹۷ درصد روابط حسابرس- مشتری ارتباط معناداری با ریسک سقوط سهام آتی در شرکت هایپذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ندارد. اما در سطح اطمینان ۹۲ درصد روابط حسابرس- مشتری ارتباط معناداری با ریسک سقوط سهام آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارد. در مدل NSKEW در سطح اطمینان ۹۷ درصد و ۹۲ درصد روابط حسابرس- مشتری ارتباط معناداری با ریسک سقوط سهام آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ندارد. در مدل DUVOL در سطح اطمینان ۹۷ درصد و ۹۲ درصد روابط حسابرس- مشتری ارتباط معناداری با ریسک سقوط سهام آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارد. لذا در نهایت روابط حسابرس- مشتری با ریسک سقوط سهام آتی در مدل های مختلف در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران تفاوت معناداری دارد. نتایج حاصل از فرضیه دوم حاکی از آن است که در مدل CRASH و NSKEW با افزایش روابط حسابرس- مشتری، ریسک سقوط سهام آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کاهش می یابد. اما در مدل DUVOL ، با افزایش روابط حسابرس- مشتری، ریسک سقوط سهام آتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کاهش نمی یابد. لذا در نهایت با افزایش روابط حسابرس- مشتری، ریسک سقوط سهام آتی در مدل های مختلف در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کاهش نمی یابد.

Keywords:

روابط حسابرس با مشتری , سقوط سهام آتی , بازده سهام

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFME06_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1192810/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفری چاکری، محمدرضا،1399،بررسی قدرت ریسک نزولی سهام و رابطه حسابداران و ارباب رجوع در شرکت های حضوریافته در بورس اوراق بهادار تهران،6th International Conference on Management, Accounting and Economic Development،https://civilica.com/doc/1192810

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,472
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support