ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مفهوم مولفه های معماری بومی با معیارهای طراحی اکولوژیک در معماری پایدار

Year: 1399
COI: AUPS01_120
Language: PersianView: 28
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پویا حسین زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری داخلی، موسسه آموزش عالی مارلیک نوشهر-ایران
رضا قنبری - مدیر گروه و عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی مارلیک نوشهر-ایران

Abstract:

پدیده جهان ی تغییر اقلیم در دهه های اخیر منجر به گرایش به رویکرد اکولوژیک در عرصه های مختلف از جمله معماری وشهرسازی شده است. معماری بومی براساس احترام به طبیعت و در ارتباط متقابل با زیستگاه شکل می گیرد و در طول سالیانبه طور تجربی تکامل می یابد. بر همین اساس حاوی آموزه هایی ارزشمند برای طراحی هماهنگ با محیط طبیعی است، که درخوربازشناسی و به کارگیری مجدد است. به طور کلی معماری پایدار را میتوان معماریای دانست که نسبت به ویژگی ها و شرایطمحیطی، مکانی پاسخگو بوده و کمترین صدمات را به محیط زیست بزند. محیط زیستی که برای موجودات زنده حاصل مجموعه ایاز تعادل هاست که بر هم خوردن هر کدام ضمانت دوام زندگی را تضعیف می کند. معماری اکولوژیک مطالعه توامان محیط وموجود زنده را هدف قرار داده است و برای رسیدن به این هدف شناخت موجود زنده و محیط و ارتباطات آنها مورد بررسی قرارمی گیرد و در مقابل معماری پایدار به دنبال راه حل هایی در مقابل الگوهای سنتی است که بتواند از بروز مسائلی همچون نابودیمنابع طبیعی و تخریب اکوسیستم ها، آلودگی و گرم شدن زمین جلوگیری کند. هدف این مقاله شناخت راهکارهای اکولوژیکمعماری بومی است. این پژوهش بر این فرضیه استوار است، که راهکارهای معماری بومی تا حد زیادی با اصول زیست محیطیطراحی اکولوژیک مطابقت دارد. در راستای بررسی فرض یه پژوهش و دستیابی به هدف تحقیق، با استفاده از روش تحلیلی-توصیفی مفاهیم و مولفه های طراحی اکولوژیک و اصول و مبانی معماری بومی در سطوح مختلف مورد مقایسه قرار می گیرد وضمن بررسی مفهوم معماری اکولوژیک در معماری پایدار به ارتباط مستقیم این دو با هم نیز می پردازد و اصول مشترک آنهاشناسایی می شود.

Keywords:

معماری بومی، طراحی اکولوژیک، معماری پا یدار، توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUPS01_120. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1192935/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده، پویا و قنبری، رضا،1399،بررسی مفهوم مولفه های معماری بومی با معیارهای طراحی اکولوژیک در معماری پایدار،The first international conference on architecture and urban planning, sustainable and comprehensive design for all،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/1192935

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 249
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support