ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط پارامترهای اقلیمی با مرگ و میر جمعیت شهر اصفهان

Year: 1394
COI: JR_GEP-26-2_009
Language: PersianView: 23
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید جوی زاده - دانشگاه خوارزمی
الهه عسگری - دانشگاه حکیم سبزواری
محمد باعقیده - دانشگاه حکیم سبزواری
علیرضا انتظاری - دانشگاه حکیم سبزواری

Abstract:

چکیده آب و هوا از مهمترین عوامل موثر بر سلامت انسان است. ساختمان و عملکرد بدن انسان به گونهایی است که از آب و هوا تاثیر پذیرفته و نسبت به تغییر پارامترهای اقلیمی واکنش نشان میدهد. در این پژوهش تاثیر پارامترهای اقلیمی بر مرگ و میر جمعیت شهر اصفهان مورد بررسی قرار گرفته است. به این منظور آمار مرگ و میرهای مربوط به سه بیماری قلبی – عروقی، تنفسی و سکته مغزی برای دوره آماری (۱۳۸۹ -۱۳۸۴) از سازمان آرامستان شهر اصفهان و برای همین دوره آماری دادههای اقلیمی روزانه از سازمان هواشناسی کشور اخذ شدند. جهت بررسی ارتباط پارامترهای اقلیمی با تعداد مرگ و میرهای ناشی از هر یک بیماریها از مدل همبستگی پیرسون و همچنین از آزمون تی T-Test)) به منظور بررسی تغییرات فصلی در تعداد مرگ و میرها استفاده شد. نتایج حاصل از این پژوهش نشان میدهد که مرگ و میر با مولفههای دمای حداقل، دمای حداکثر، میانگین دما و ساعت آفتابی رابطه معکوس و با رطوبت نسبی، فشار و تعداد روزهای بارشی رایطه مستقیم دارد و مرگ و میرهای ناشی از بیماری قلبی – عروقی بیشترین تاثیرپذیری را از تغییر دورههای گرم و سرد سال دارند، ضمن اینکه این بیماری بیشترین حساسیت را نسبت به مجموعه عوامل اقلیمی نشان میدهد. همچنین نتایج بدست آمده از آزمون تی ((T-Test نشان میدهد که بین مرگ و میر روزانهی ناشی از بیماریهای مورد مطالعه در فصول مختلف تفاوت معناداری در سطح ۰۵/۰ مشاهده میشود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GEP-26-2_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1199377/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوی زاده، سعید و عسگری، الهه و باعقیده، محمد و انتظاری، علیرضا،1394،بررسی ارتباط پارامترهای اقلیمی با مرگ و میر جمعیت شهر اصفهان،https://civilica.com/doc/1199377

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,703
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support