بهینه سازی مدیریت سیستم اخذ کرایه در سامانه اتوبوس های تندروی شهر تبریز (سات)

Publish Year: 1391
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: Persian
View: 255

This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

JR_SPPL-1-4_004

تاریخ نمایه سازی: 25 اردیبهشت 1400

Abstract:

در این مقاله که برگرفته از پایان نامه ای با عنوان "ارزیابی تحقق پذیری سامانه اتوبوس های تندرو در اهداف و راهبردها، نمونه موردی تبریز (سات)" است؛ نسبت به آزمون "میزان استفاده از کارت بلیط الکترونیکی پرداخت کرایه در سامانه اتوبوس های تندروی شهر تبریز" با هدف بهینه سازی مدیریت سیستم اخذ کرایه در سامانه اتوبوس های تندرو اقدام شده و نتایج زیر حاصل شده است. طبق آمار گیری انجام شده در سامانه اتوبوس های تندرو در مورد برآورد میزان مسافر جابجا شده روزانه توسط سیستم، بطور میانگین ۳۶ درصد از مسافرین از کارت بلیط الکترونیکی پرداخت کرایه استفاده نمی کنند و در حقیقت به صورت مجانی از خدمات سیستم بهره مند می شوند که این میزان پس از استفاده از عوامل کنترل استفاده از کارت بلیط در ایستگاه ها و در اتوبوس ها به ۳۰ درصد کاهش یافته است. دوگانگی در محل دریافت کرایه؛ یعنی وجود دستگاه کارت خوان در اتوبوس ها و نیز در برخی ایستگاه های اصلی مسیر، باعث عدم کنترل کارت زنندگان در برخی موارد می شود و لازم است تا به صورت واحد و مشخص کرایه اخذ شود. به گونه ای که تمام ایستگاه های مسیر به دستگاه کارت خوان مجهز شوند و مسافران پس از پرداخت کرایه امکان ورود به ایستگاه را داشته باشند و یا می توان صرفا در داخل اتوبوس نسبت به دریافت کرایه اقدام کرد.

Keywords:

ترافیک , سامانه اتوبوس های تندرو , سات , کارت بلیط الکترونیکی پرداخت کرایه

Authors

محمد رضا رضائی آقامیرلو

دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند. کارشناس و رئیس امور حرکت منطقه یک شرکت واحد اتوبوس رانی تبریز و حومه

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • رضائی­آقامیرلو، محمد­رضا، (۱۳۸۹)، ارزیابی تحقق پذیری سامانه اتوبوس­های تندرو در ...
  • تقوایی، مسعود و وفایی، ابوذر، (۱۳۸۷)، برنامه ریزی و مدیریت ...
  • طرح خط ویژه اتوبوس، مسیر شرقی- غربی تبریز، گزارش مرحله ...
  • دفتر حمل و نقل و ترافیک سازمان شهرداری های وزارت ...
  • تبریز در گذر تاریخ، نگاهی به تاریخ آذربایجان، ایوب نیکنام ...
  • نمایش کامل مراجع