ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی درجه توسعه یافتگی شهرستان های کشور و رابطه آن با نرخ شهرنشینی

Year: 1391
COI: JR_SPPL-1-3_001
Language: PersianView: 19
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کرامت الله زیاری - استاد گروه جغرافیای دانشگاه تهران
اکبر محمدی - - دانشجوی دکترا رشته برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران
خلیل عطار - کارشناس ارشد علوم اقتصادی استانداری کردستان

Abstract:

بررسی و تحلیل جایگاه نواحی از لحاظ توسعه بعنوان مبنایی برای برنامه ریزی های آتی دارای اهمیت بسزایی است؛ چرا که تنها با تعیین وضعیت کمی و کیفی شاخص های گوناگون در وضع موجود بر پایه قابلیت های بنیادین آنها می توان به چشم انداز روشنی امیدوار بود. فراتر از آن ارتباط نرخ شهرنشینی و نقش آن چه بصورت علت و چه بصورت معلول با سطح توسعه مناطق خطوط راهنمای خوبی برای برنامه ریزی سازماندهی فضایی کشور بدست می دهد. تفاوت توسعه در شهرستان های مختلف کشور به چه اندازه است؟ و آیا ارتباطی بین سطح توسعه و نرخ شهرنشینی در کشور وجود دارد؟ در این تحقیق ابتدا بعد از انتخاب شاخص ها و وزن دهی به آنها با استفاده از روش «آنتروپی شانون»، ۳۳۶ شهرستان کشور با روش «تاپسیس خطی» از نظر درجه توسعه یافتگی رتبه بندی شده و سپس با دو تکنیک ضریب همبستگی و رگرسیون تک متغیره ارتباط سطح توسعه با نرخ شهرنشینی در کشور بررسی شده است . نتایج تحقیق ضمن ارایه رتبه بندی شهرستان های کشور به لحاظ توسعه، موید ارتباط کاملا معنادار بین سطح توسعه یافتگی شهرستان های کشور با نرخ شهرنشینی آنها دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SPPL-1-3_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1209821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیاری، کرامت الله و محمدی، اکبر و عطار، خلیل،1391،بررسی درجه توسعه یافتگی شهرستان های کشور و رابطه آن با نرخ شهرنشینی،https://civilica.com/doc/1209821

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • آذر، عادل و رجب زاده، علی. (۱۳۸۱). تصمیم گیری کاربردی ...
 • کارشناسان معاونت امور اقتصادی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مازندران. ...
 • ۲۴-Clark,A..N.۱۹۸۸(first puplished ۱۹۸۵).Lonman Dictionary of geography: Human and physic Geogeraphy ...
 • Cowen,M.P.;shenton W.(۱۹۹۶) Doctorines of Development.Routledg۲۶- Easterlin , R . A ...
 • Rondinelli,Dennis A;Applied Metohods of regional Analysis;Westview.۱۹۸۵ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 68,023
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support