ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با استفاده از تکنیک FAHP و FTOPSIS (مطالعه ی موردی: آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان اصفهان)

Year: 1399
COI: JR_KARFN-17-5_011
Language: PersianView: 19
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمد رضا داودی - استادیار ، گروه مدیریت، واحد دهاقان، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران.
سپیده علی اکبر سیچانی - کارشناسی ارشد، گروه مهندسی صنایع، واحد دهاقان، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران.

Abstract:

هدف از این پژوهش، شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای با استفاده از تکنیک های FAHP و FTOPSIS است. جامعه آماری این پژوهش، کارشناسان و مدیران سازمان فنی وحرفه ای ۱۴آموزشگاه آزاد استان اصفهان به تعداد ۳۵ نفر است. برای شناسایی عوامل موثر با استفاده از روش دلفی پس از بررسی پیشینه، با تعداد ۱۴ نفر از خبرگان مصاحبه گردید و شاخص هایی مستخرج از ادبیات پژوهش به بررسی و تایید خبرگان رسید. درنهایت ۴ معیار اصلی و ۱۴ زیرمعیار موثر بر عملکرد آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای و نیز ۱۳ راه حل برای توانمندسازی آموزشگاه ها شناسایی شد. از پرسشنامه برای انجام مقایسات زوجی استفاده گردید. از رویکرد ترکیبی FAHP برای وزن دهی معیارها و از FTOPSIS برای شناسایی و اولویت بندی توانمندسازهای آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای استفاده شد. نتایج حاکی از آن است که در رتبه بندی راه حل ها، توانمندساز «اجرای آموزش های مهارتی متناسب با نیازمندی های محلی و منطقه ای» در رتبه اول و«حذف ممنوعیت به کارگیری شاغلان دولت به عنوان موسس آموزشگاه ها» در رتبه آخر قرار دارد.

Keywords:

سازمان فنی و حرفه ای, آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای, توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای, FAHP, FTOPSIS

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_KARFN-17-5_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1225789/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داودی، سید محمد رضا و علی اکبر سیچانی، سپیده،1399،شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر توانمندسازی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با استفاده از تکنیک FAHP و FTOPSIS (مطالعه ی موردی: آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان اصفهان)،،،،،https://civilica.com/doc/1225789

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Rezaei Mir Ghaed, Hoda, Ahmadi Kohnali, Reza, Kushki Jahromi, Alireza. ...
 • Khaki, Gholamreza. (۲۰۰۹). Productivity Management, Tehran: Kuhsar. (in persian)Taheri, Shahnam. ...
 • Ogwo, B. A. (۲۰۱۸). Re-visioning Technical Vocational Education and Training ...
 • Abualoush, S. H., Obeidat, A. M., Tarhini, A., & Al-Badi, ...
 • Ayonmike, C. S., Okwelle, P. C., & Okeke, B. C. ...
 • Niaz Azari, Kiomars; Sahafi, Maryam; Flame of Work, Shima; Ismaili ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,296
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support