ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش توسعه در بهبود پایداری محیط شهری

Year: 1400
COI: MMICONF07_044
Language: PersianView: 220
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسا صفائی نمین - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
فائزه سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
محمد شکریان - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

Abstract:

ارزیابی پایداری محیط شهری، به عنوان یکی از مهمترین ابزار در فرآیند برنامه ریزی توسعه پایدار بوده ولذا توجه به آن در سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها امری اجتناب ناپذیر است. با توجه به تغییراتهمه جانبه و سریعی که در شهرهای ایران از چند دهه گذشته شروع و در حال انجام است، ارزیابیپایداری محیط شهرها برای دستیابی به یک برنامه ریزی شهری مناسب و در عین حال همگام بامتغیرهای محیط طبیعی ضروری به نظر میرسد. مبانی نظری تحقیق و عوامل و مولفه های موثر برکیفیت محیط شهری و عناصر سازنده آن ؛و مدل ارزیابی کیفیت محیط شهری در قالب پنج مولفه اصلیکالبدی- فضایی،اجتماعی- فرهنگی،اقتصادی، زیست محیطی و حکمروایی- مدیریتی به صورت سلسله مراتبی با رویکرد از بالا به پایین ایجاد گردیده است. پژوهش از نوع توصیفی بوده و با روش کتابخانه ای وبا استفاده از کتاب و مقالات گردآوری شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد؛ عوامل توسعه در پایداریمحیط شهری باعث افزایش سطح اجتماعی،اقتصادی و سیاسی در شهر می شود، ناپایداری شهری را ازبین برده و محیط شهر را برای آیندگان حفظ می نماید. به همین دلیل در مقاله حاظر به بررسی و نقشپایداری و توسعه در محیط شهری پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF07_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230879/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفائی نمین، رسا و سعیدی، فائزه و شکریان، محمد،1400،بررسی نقش توسعه در بهبود پایداری محیط شهری،7th International Conference on Mechanics, Manufacturing, Industries and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1230879

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,764
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support