ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه میزان توسعه یافتگی محلات شهری با استفاده از روش تاپسیس با رویکردتوسعه پایدارمحله ای (محدوده مورد مطالعه : شهرستان نهاوند )

Year: 1400
COI: HAMYARCONF10_026
Language: PersianView: 103
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین یاراحمدی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی منطقه ای، دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد، ایران

Abstract:

یکی از مهم ترین تلاش های طرح ها و اهداف توسعه کشوری عطف توجهات به شهرهای کوچک و به نوعی تعیین و ارزیابی آن ها در توسعه پایدار شهری است. بررسی های به عمل آمده در سال های اخیر نشان می دهد شهرهای کوچک اندام در توسعه اجتماعی – اقتصادی کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین اهمیت خاصی داشته اند. شهر یک اثر هنری بزرگ است که آفرینندگانی به وسعت خود و به تعداد جمعیتش دارد. توسعه پایدار به لحاظ مفهومی توسعه ای است که از نظر زیست محیطی غیر مخرب، از نظر فنی مناسب، از نظر اقتصادی معقول و از نظر اجتماعی قابل پذیرش می باشد. در بسیاری از موارد مسئله دسترسی عادلانه به منابع و ساماندهی خواسته های اقشار مختلف جامعه در مقابل مشکلات زیست محیطی و کمبود منابع، اهمیت بیشتری یافته است . هدف غایی یک شهر ایجاد محیطی دلنشین و راحت برای مردمی است که در آن زندگی می کنند. فضای شهری محلی است که مردم بیشترین وقت خود را در آن سپری می کنند و حداکثر ارتباط را با یکدیگر و پیرامون خود برقرار می کنند. . به همین منظور پژوهش حاضر باهدف بررسی مقایسه میزان توسعه یافتگی محلات شهری با استفاده از روش تاپسیس با رویکرد توسعه پایدار محله ای ( محدوده مورد مطالعه : شهرستان نهاوند ) انجامشده است. این پژوهش ازنظر هدف، کاربردی - نظری و ازنظر روش، توصیفی- تحلیلی است. اطلاعات و داده های موردنیاز از طریق روش کتابخانهای و میدانی جمع آوری شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF10_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232658/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاراحمدی، حسین،1400،مقایسه میزان توسعه یافتگی محلات شهری با استفاده از روش تاپسیس با رویکردتوسعه پایدارمحله ای (محدوده مورد مطالعه : شهرستان نهاوند )،10th National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1232658

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,860
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support