ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل یابی و بررسی رفتار بیماری همه گیر کرونا بر اساس رویکرد اکچوئری

Year: 1399
COI: INSDEV27_065
Language: PersianView: 84
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی عابد - دانشجوی مقطع دوره دکتری آکچوئری، دانشگاه شهید بهشتی (ره)
سجاد جنت بابایی - دانشجوی مقطع دوره دکتری آمار
محمدرضا براتی - دانشجوی مقطع دوره دکتری آکچوئری، دانشگاه شهید بهشتی (ره)

Abstract:

شیوع جهانی ویروس کووید ۱۹ (کروناویروس) در سال ۲۰۱۹ و همه گیری آن، پژوهشگران حوزه های مختلف را بر آن داشته است تا در شناخت مدل انتشار بیماری های همه گیر و چگونگی پیش گیری از انتشار و ابتلای افراد، نقش آفرینی بیشتری داشته باشند. تحلیل اثر فاصله گیری اجتماعی، قرنطینه و اعمال تدابیر و محدودیت های مختلف برای پیش گیری از همه گیری این نوع بیماری ها، از جمله ابزار مهم سایستمداران جهت تصمیم گیری محسوب می شود. در علم اپیدمیولوژی، مدل های ریاضی از جمله مدل های شناخته شده برای مدل بندی رفتار بیماری های همه گیرهستند؛ با این اوصاف رفتار حدی این بیماری ها، این مدل ها را با کاستی هایی روبرو نموده و استفاده از رهیافتی جدید یک ضرورت است. با این اوصاف رفتار حدی این بیماری ها، می تواند این مدل ها را با کاستی هایی روبرو نموده و در این صورت استفاده از رهیافتی جدید یک ضرورت است. بر این اساس در این م قاله سعی بر آن است تا ابتدا مبانی نظری مدل های همه گیر تبیین، سپس با تشریح نظریه مقادیر کرانگین و نحوه برآورد پارامترهای آن، با بکارگیری رویکردهای اکچوئری مدل های رایج را بهبود داد تا مدل یابی دقیق تر بیماری های همه گیر، ضمن پیش بینی رفتار آتی ویروس کووید ۱۹، ضرورت و اثربخشی اقدامات صورت پذیرفته از قبییل قرنطینه و محدودیت های تردد در کشور ایران را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. نتایج نشان می دهد که داده های مروبط به بهمن ۱۳۹۸ تا ۱ دی ۱۳۹۹ کشور ایران از نظریه مقادیر کرانگین تبعیت می نماید و پارامترهای مدل بر این اساس برآورد و بهبود داده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV27_065. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1238017/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابد، مجتبی و جنت بابایی، سجاد و براتی، محمدرضا،1399،مدل یابی و بررسی رفتار بیماری همه گیر کرونا بر اساس رویکرد اکچوئری،27th National Conference on Insurance and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1238017

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,271
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support