Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه توانستم مهارت های زندگی را با بازی و قصه به دانش آموزان آموزش دهم؟

Year: 1399
COI: JR_PAYA-2-21_014
Language: PersianView: 67
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مائده نیک اقبالی - کارشناسی ارشد مشاوره خانواده
فرزانه السادات موسوی - کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

Abstract:

تحقیق حاضر در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در پایه سوم دبستان قائم در شهرستان شهرضا انجام شده است. هدف اصلی آموزش مهارت های دهگانه زندگی به روش بازی و قصه به دانش آموزان بوده است تا بتوانند این م هارت ها را در زندگی روزمره و تعاملات با دیگران به کار گیرند. آموزش مهارت های زندگی، به ارتقاء بهداشت روانی کودکان و نوجوانان در ابعاد مختلف زندگی کمک می کند و از اساسی ترین برنامه های پیشگیرانه در سطح اولیه به شمار می رود. داده های مورد نظر از طریق تجارب معلم، مصاحبه با مدیر و معاون، مشاهده و آزمون مهارت های زندگی کودکان به دست آمده است. پس از اعتبار بخشی پژوهش آموزش مهارت های زندگی به صورت یک پروتکل بر اساس کتاب آموزش مهارت های زندگی (رشد هیجانی، اجتماعی، شناختی و خود) نوشته ی آن ورنون برای ۱۰ جلسه طراحی و اجرا شد. در نتیجه اجرای برنامه های فوق مشکلات رفتاری، هیجانی و ا رتباطی دانش آموزان به صورت قابل توجهی بهبود پیدا کرد و نمرات آزمون مهارت های زندگی افزایش پیدا کرد. نتایج تحقیق نشان داد که آموزش مهارت های ده گانه زندگی منجر به بهبود مشکلات رفتاری، هیجانی و ارتباطی دانش آموزان می شود و توانمندی دانش آموزان را به عنوان آینده سازان کشور بیشتر می کند تا در مواجهه با چالش های زندگی و افراد مختلف به گونه ای موثر برخورد کنند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PAYA-2-21_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243121/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیک اقبالی، مائده و موسوی، فرزانه السادات،1399،چگونه توانستم مهارت های زندگی را با بازی و قصه به دانش آموزان آموزش دهم؟،https://civilica.com/doc/1243121

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support