Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی افراد در رفتار شهروندی سازمانی در شرایط پاندمی کووید- ۱۹ (مطالعه موردی:کلیه شعب بانک صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد)

اولین کنفرانس ملی مدیریت و تجارت الکترونیک
Year: 1400
COI: NCEMN01_018
Language: PersianView: 235
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل پرویزی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دولتی تشکیلات و روشها دانشگاه دهاقان، دهاقان، ایران

Abstract:

با شیوع ویروس کرونا در جهان، کمتر کسی فکر می کرد این بیماری بتواند اثرات مخرب از خود برجای بگذارد. با توجه بهمحیط آلوده بانک ها نسبت به سایر مکان ها و در معرض خطر شدید قرار گرفتن کارمندان بانک به ویروس کرونا پس از شبکهبهداشت و درمان بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. این بیماری همه گیر نه تنها میزان بالای مرگ و میر ناشی ازعفونت ویروسی را به همراه دارد، بلکه باعث فاجعه جسمی و روانی در کل نقاط جهان شده است. یکی از اقشار که از جنبه یجسمی و روانی پس از شیوع این ویروس آسیب دیدهاند کارکنان بانک ها هستند. اکثر مدیران خواستار کارکنانی هستند کهبیش از وظایف عادی شغل خود فعالیت می کنند. آنها به دنبال کارکنانی می گردند که به فراسوی انتظارات روند، کارکنانی کهبه میل و خواست خود به رفتارهایی دست میزنند که جزء وظایف رسمی شغلیشان نیست، اما عملکردهای سازمان را بهبودمی بخشد، شهروندان خوب می گویند. به این ترتیب مطالعه و بررسی اینگونه رفتار افراد در سازمان که به رفتار شهروندیسازمانی شهرت یافته است، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. با مطالعه پژوهش های بی شماری که در این راستا انجام گرفتهاین مطلب به ذهن خطور میکند که چه عوامل و زمینه هایی بایست وجود داشته باشد تا کارکنان سازمان از خود رفتارشهروندی بروز دهند و با احتساب این خصوصیات، سازمان را در نیل به اهداف سازمانی یاری رسانند. یکی از عوامل موثر دربروز رفتار شهروندی سازمانی شخصیت کارکنان است. تحقیقات نشان داده است که کارکنان با ویژگی شخصیتی متفاوت میزانمتفاوتی از رفتار شهروندی سازمانی را از خود بروز میدهند. هدف تحقیق حاضر بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی کارکنان بررفتار شهروندی سازمانی در شرایط همه گیری بیماری کرونا میباشد. جامعه آماری پژوهش حاضر کارکنان شعب بانک صادراتاستان کهکیلویه و بویر احمد بوده و در ضمن باید اشاره نمود که پژوهش حاضر از حیث هدف کاربردی و به لحاظ نوع روش درطبقه تحقیقات توصیفی پیمایشی قرار می گیرد. مدلسازی معادلات ساختاری جهت آزمون فرضیات استفاده گردید که نتایجبیانگر تایید تمامی فرضیات بود. بعلاوه وجدان کاری بیشترین رابطه و ثبات هیجانی کمترین رابطه را با رفتار شهروندیسازمانی دارد.

Keywords:

ویژگی های شخصیتی , رفتار شهروندی سازمانی , کووید- ۱۹ , بانک صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEMN01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1246159/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پرویزی، اسماعیل،1400،بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی افراد در رفتار شهروندی سازمانی در شرایط پاندمی کووید- ۱۹ (مطالعه موردی:کلیه شعب بانک صادرات استان کهگیلویه و بویراحمد)،First National Conference on Management and E-Commerce،Tehran،https://civilica.com/doc/1246159

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support