ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه برخی ویژگی های تن سنجی،عوامل آمادگی حرکتی وجسمانی کاراته کاهای تیم ملی ایران و پاکستان

Year: 2014
COI: JR_SMPF-1-2_012
Language: PersianView: 60
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

تعیین شاخص‌های استعدادیابی مانند آمادگی جسمانی به همراه ویژگی‌های تن‌سنجی (آنتروپومتریکی) نقش مهمی در ورزش کاراته دارد. هدف از این پژوهش، توصیف و مقایسه برخی از ویژگی‌های تن‌سنجی، عوامل آمادگی حرکتی و جسمانی کاراته‌کاهای تیم ملی ایران و پاکستان بود.۲۰ورزشکار شامل کاراته‌کاهای تیم ملی ایران(۱۰نفر)و تیم ملی پاکستان(۱۰نفر) در پژوهش شرکت نمودند. متغیرهای تن‌سنجی و آمادگی جسمانی، سن شروع ورزش و عضویت در تیم ملی اندازه‌گیری شد. آزمون اسمیرنوف کولموگروف و لوین به ترتیب برای بررسی توزیع طبیعی داده‌ها و تجانس واریانس دو گروه وآزمون t مستقل برای مقایسه بین گروهی و و آزمون همبستگی پیرسون برای بررسی ارتباط متغیرها مورد استفاده قرار گرفت.نتایج نشان داد که در متغیرهای آمادگی جسمانی مانند درازونشست، زمان واکنش و ترکیب بدنی و همچنین سابقه عضویت در تیم ملی و سن تفاوت معنی‌داری بین دو گروه وجود داشت(۰۵/۰P<)، ولی در شاخص‌های تن‌سنجی تفاوت بین دو گروه معنی‌دار نبود(۰۵/۰P>). به نظر می‌رسد وضعیت مطلوب‌تر کاراته‌کاهای ایران در متغیرهای تن‌سنجی و آمادگی جسمانی و همچنین رده‌بندی جهانی نسبت به کشور پاکستان بازتابی از وضعیت استعدادیابی بهتر کاراته در ایران باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SMPF-1-2_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1261515/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رسولی، سید حسن و خورشید باقری، سید،2014،مقایسه برخی ویژگی های تن سنجی،عوامل آمادگی حرکتی وجسمانی کاراته کاهای تیم ملی ایران و پاکستان،https://civilica.com/doc/1261515

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support