ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جلوه ها و عناصر مقاومت در داستان های کوتاه مهدی شجاعی

Year: 1400
COI: MAEICN05_008
Language: PersianView: 31
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیما رمضانی - استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بابل

Abstract:

ادبیات هر دوره ای، بازتاب آرا و عقاید و سرنوشت و امیدها و آرزوها و مشکلات مردم آن دوره است و ادبیات مقاومت، عموما در شرایط حساس اجتماعی و تاریخی به وقوع می پیوندد. بنابراین، جان مایه این آثار با بیداد داخلی یا تجاوز بیرونی در همه حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ایستادگی در برابر جریان های ضد آزادی است؛ از جملهی این آثار می توان به داستان های کوتاه مهدی شجاعی اشاره کرد. مهدی شجاعی داستان را ابزاری برای تاکید بر خوبی ها، بروز زیبایی ها، جلوه ایثارگریها، نمایش دهنده کاستی ها و کجی ها و وسیله ای برای نشان دادن راه از منظر خود قرار داده است. این پژوهش در صدد پاسخ به این پرسش است که مهدی شجاعی در داستان های کوتاه بیشتر به کدام جلوه های مقاومت و پایداری توجه داشته است؟ پژوهش پیش رو، با هدف مشخص نمودن میزانتوانمندی مهدی شجاعی در پرداخت مولفه های پایداری و با تکیه بر روش توصیفی- تحلیلی، مورد واکاوی قرار گرفته است. بررسی های به عمل آمده، نشانگر این است که مولفه های پایداری در مجموعه داستان های کوتاه، شاخه های گوناگون به هم پیوسته از دیانت و اعتقاد و وحدت و همکاری با خانواده و دوستان است که جلوه ها و مولفه های مختلفی چون ایثار و شهادت، وطن پرستی، هویت عرفانی رزمندگان، معجزه و امداد الهی، و استقامت مردم، ارزش بسیار دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MAEICN05_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1263949/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رمضانی، نیما،1400،جلوه ها و عناصر مقاومت در داستان های کوتاه مهدی شجاعی،Fifth International Conference on Interdisciplinary Studies in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1263949

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,546
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support