ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر مشارکت شهروندان در مدیریت شهری مورد پژوهی محله ضیابری و خیابان سردار جنگل شهر رشت

Year: 1400
COI: ICACU01_1007
Language: PersianView: 57
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیکا صوفی امامی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی شهری، دانشگاه شهیدبهشتی، تهران، ایران

Abstract:

در هزاره ی جدید بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و با افزایش میزان شهرنشینی، به تبع مشکلات متعدد در شهر نیز رشد کرده و برای مواجهه با آن ها نگرش نوینی از مدیریت شهری لازم است. این مشکلات به ویژه در کشورهای در حال توسعه مانند ایران، از مواردی هستند که باید پیش از بروز مشکلات حاد مدیریتی به آن ها پرداخته شود. با توجه به این که تجربه مدیریت شهری متمرکز و از بالا به پائین شکست خورده، مدیران شهری در پی یافتن شیوه های نوین مدیریتی هستند. شهرسازی مشارکتی نیز از الزامات زندگی و امری ضروری جهت تقویت جامعه ای مسئولیت پذیر و قدرتمند تلقی می شود و صاحب نظران مدیریت شهری همواره برآنند تا این دغدغه را رفع نمایند.هدف از این پژوهش بررسی عوامل موثر بر مشارکت شهروندان در محدوده محله ضیابری و خیابان سردار جنگل شهر رشت است. روش تحقیق در این پژوهش به صورت توسعه ای کاربردی بوده و داده های آن به صورت میدانی و از طریق پرسشنامه به دست آمده اند. جامعه آماری در این پژوهش افراد ساکن و کسبه محله ضیابری و خیابان سردار جنگل شهر رشت هستند. مهم ترین نتایج پژوهش نشان می دهند که عواملی مانند وجود حس تعلق خاطر به محله، رضایت شهروندان از محل زندگی و جنسیت، تاثیر مستقیمی بر مشارکت شهروندان در محدوده مورد مطالعه دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_1007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1264477/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صوفی امامی، ملیکا،1400،بررسی عوامل موثر بر مشارکت شهروندان در مدیریت شهری مورد پژوهی محله ضیابری و خیابان سردار جنگل شهر رشت،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1264477

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 24,358
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support