Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی برش با لیزر و وایرکات ، چیلر، مواد PCM و پاسخ های فناوری نانو به COVID-۱۹

دومین کنفرانس مکانیک، برق و علوم مهندسی
Year: 1400
COI: MEECONF02_002
Language: PersianView: 88
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید صمدزاده باغبانی - دانشجوی دکترای مکانیک ،گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، تهران ، ایران

Abstract:

برش ورق با لیزر و روش وایرکات از جدیدترین روش های برش ورق های فولادی و غیر فولادی است و در صنعت کاربرد فراوان دارد. از مزایای این روش ها ، می توان دقت بالا را نام برد. چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم می شوند. شکل دیگر تقسیم بندی چیلرها بر اساس شکل خنک شدن ماده مبرد است که به سه دسته آب خنک، هوا خنک و تبخیری تقسیم بندی می شوند. در چیلرهای جذبی برخلاف چیلرهای تراکمی از جذب کننده (Absorber) و مولد حرارتی (ژنراتور) به جای کمپرسور استفاده می گردد. در چیلرهای تراکمی گاز ابتدا توسط کمپرسور، متراکم می گردد (فشار ان افزایش میابد). این گاز سپس به کندانسور وارد شده توسط آب یا هوای محیط، خنک شده و به مایع تبدیل می گردد این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین دچار کاهش فشار انی شده و وارد فضای خنک کننده (اواپراتور) می شود که این کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع سردکننده با گرفتن حرارت نهان تبخیر خود از محیط خنک کننده، باعث کاهش دمای فضای خنک کننده می گردد. استفاده از سیستم های ذخیره سازی با گرمای نهان با استفاده از مواد تغییر فاز دهنده (PCM) یک راه موثر برای ذخیره سازی انرژی حرارتی است و دارای مزیت هایی مانند چگالی بالای ذخیره سازی انرژی و طبیعت دما ثابت در طی فرآیند ذخیره سازی می باشند.اپیدمی کنونی بیماری ناشی از کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) از ووهان چین ظهور کرد و بسیار سریع به یک نگرانی در سراسر جهان تبدیل شد. اولین موارد عفونت با علایمی مانند ذات الریه با دلیل نامعلوم گزارش شد و خیلی زود به عنوان نوعی کرونا ویروس شناخته شد. ویروس SARS-CoV-۲، عامل این بیماری، متعلق به جنس بتاکورونا ویروس با RNA سنس مثبت می باشد.۱ برای مقابله با چنین اپیدمی هایی، بررسی و استفاده از همه ابزارهای موجود مهم است. در این راستا استفاده از دانش فناوری نانو به عنوان یک زمینه جدید در علوم پزشکی و ساختارهای چند منظوره آن می تواند راه حلی برای این مشکل باشد

Keywords:

لیزر , چیلر , مواد تغییر فاز دهنده , COVID-۱۹

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEECONF02_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1266106/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدزاده باغبانی، سعید،1400،بررسی برش با لیزر و وایرکات ، چیلر، مواد PCM و پاسخ های فناوری نانو به COVID-۱۹،Second Conference on Mechanics, Electrical and Engineering Sciences،https://civilica.com/doc/1266106

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,864
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support