ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش روزی حلال در تامین سلامت روان با محوریت خودشناسی

Year: 1400
COI: JR_JHALAL-4-1_005
Language: PersianView: 19
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی عمارلو - دانش آموخته دکتری رشته الهیات گرایش فقه و حقوق دانشگاه آزاد اسلامی بابل، بابل، ایران.

Abstract:

مقدمه: سلامت روان و تامین آن برای یک شخص یکی از اساسی ترین، امری است که برای پویایی و استواری آن ضروری است. از این رو در آموزه های دینی جهت تامین سلامت و شاخصه های تاثیرگذار در آن توجه خاصی شده است و هدف از پژوهش، بررسی نقش روزی حلال در شاخصه ی معرفتی خودشناسی و تاثیر آن در تامین سلامت روان با تکیه بر آیات و روایات و نظرات علما است.روش ها: این پژوهش با استفاده از آیات و روایات وکتب مرتبط با آنها در صدد تبیین ارتباط روزی حلال با خودشناسی در تامین سلامت روان می باشد و به روش مطالعه کتابخانه ای انجام گرفته و اطلاعات لازم جمع آوری و تجزیه و تحلیل شده است؛ بنابراین روش تحقیق در این مقاله، توصیفی- تحلیلی محسوب می شود.نتایج: در این نتایج برای ایجاد آرامش روانی و سلامت روحی انسان، عوامل متعددی را برشمرده است آنچه که به نظر مهم رسید، یکی از عوامل تاثیرگذار، خودشناسی است که دارای شاخصه های است از جمله؛ علم و آگاهی، تزکیه نفس، زهد، تلاش و روحیه خستگی ناپذیر و خداشناسی با محوریت نقش روزی حلال در ایجاد آرامش یاد شده است.نتیجه گیری:  در متون دینی به ویژه قرآن کریم روزی حلال و سلامت روان از جایگاه ویژه برخوردار است و بر حفظ آن در آیات و روایات تاکید شده است و همچنین به ارتباط و نقش روزی حلال در شاخصه های سلامت روان در قرآن و سخنان پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)  سفارش شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JHALAL-4-1_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1269679/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عمارلو، مرتضی،1400،نقش روزی حلال در تامین سلامت روان با محوریت خودشناسی،https://civilica.com/doc/1269679

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,560
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support