ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی، شناسایی ابعاد و اولویت بندی نیاز های فرهنگی و مستعدان برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان

Year: 1400
COI: LLCSCONF08_161
Language: PersianView: 58
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی ورشاوی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه ازاد اسلامی واحد شاهین شهر
نرگس عطریان - هیئت علمی رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه آزاد شاهین شهر

Abstract:

پیچیدگی مقوله فرهنگ و در عین حال اهمیت آن در رشد و تعالی جامعه، سبب شده است که اندیشمندان در زمان ها و مکاتب مختلف به تبیین این موضوع بپردازند. نهادینه سازی فرهنگ در چارچوب گفتمان انقلاب سلامی نیازمند تربیت سیاستگذاران در همین بستر است. از این منظر در شرایطی که انتظار می رود نخبگان و سرآمدان در جامعه کنونی و در آینده کشور نقش سیاستگذار و جریان ساز را بر عهده گیرند، اهمیت و ضرورت گستردگی فعالیت های فرهنگی در این اجتماع و پاسخ گویی به نیاز های فرهنگی ایشان بارز است. به همین جهت، نیازسنجی فرهنگی نخبگان و استعداد های برتر به عنوان یکی از اقشار آینده ساز نظام حائز اهمیت می گردد. این پژوهش ابتدا با با مراجعه به کتب و مقالات فارسی و لاتین، و سخنرانی های مقام معظم رهبری ، بخشی از اطلاعات لازم اولیه برای انجام مصاحبه به منظور ایجاد پرسش نامه جمع آوری نموده و سپس جهت پایایی و روایی پرسش نامه و تکمیل آن به روش دلفی و مصاحبه نیمه ساختار یافته، پرسش نامه را در میان تعدادی از مستعدین برتر و کارشناسان بنیاد ملی نخبگان توزیع و به همگرایی رسانید. در مرحله بعد و با تکمیل پرسش نامه با روش پیمایشی و انتخاب نمونه ۲۳۸ نفری از مستعدان برتر استان اصفهان به اولویت بندی و سطح بندی این نیازها پرداخته است. نتایج تحقیق نشان می دهد نیاز های مخاطبین را می توان در حوزه شخصی، حوزه اجتماعی و حوزه ملی تقسیم بندی نمود. همچنین به ترتیب فرهنگ کار و کارافرینی، فرهنگ شهروندی و هویت ملی و فرهنگی بیشترین نیاز های فرهنگی جهت ارتقا و در مقابل فرهنگ اوقات فراغت و مهارت های خانواده و فرزند پروری جزء کمترین نیازهای جامعه مخاطب تشخیص داده شد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF08_161. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1270362/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ورشاوی، مرتضی و عطریان، نرگس،1400،بررسی، شناسایی ابعاد و اولویت بندی نیاز های فرهنگی و مستعدان برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان،8th International Conference on Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1270362

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 195
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support