ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر بحران سوریه در تغییر بلوک بندی های جدید منطقه ای و بین المللی

Year: 1395
COI: JR_SCJPO-8-2_002
Language: PersianView: 96
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی سعادت - عضو هیئت علمی مطالعات اجتماعی و علوم انتظامی (گروه راهبردهای امنیتی)- مدیرگروه ترکیه شناسی دانشنامه اسلام معاصر
محمد آثار تمر - دانش آموخته دانشگاه تهران
هوشنگ خزایی - دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران

Abstract:

با شکل گیری بحران سیاسی در سوریه، بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای براساس منافع و علایق خود جهت گیری های مختلفی را در رابطه با این کشور اتخاذ نموده اند. اهمیت راهبردی سوریه در منطقه و نقش آن در ایجاد عمق راهبردی برای محور مقاومت از یک سو و انگیزه­های توسعه­ طلبانه برخی قدرت­های منطقه ­ای و بین ­المللی از سوی دیگر باعث شده که بر پیچیدگی بحران در این کشور افزوده شود و صف­ آرایی جدید منطقه ­ای و حتی بین ­المللی با بازتعریف مجدد از امنیت و منافع ملی کشورها شکل بگیرد. این مقاله با رویکردی تحلیلی-توصیفی و با استفاده از منابع اسنادی به دنبال آن است تا با ارائه چارچوبی نظری از رئالیسم تهاجمی، به واکاوی انگیزه های مهم ترین بازیگران بین المللی که خواهان سقوط نظام حاکم در سوریه هستند، پرداخته و نقش بحران سوریه را در تغییر بلوک­بندی منطقه­ای و بین­ المللی تبیین کند. بر این اساس، پرسش اصلی این پژوهش این است که بحران سوریه چه تاثیری بر بلوک­بندی جدید منطقه­ ای و جهانی دارد؟ در این مقاله با توجه به گستردگی بازیگران معارض، به نقش امریکا، ایران، عربستان، قطر، اتحادیه اروپا، چین، روسیه و ترکیه که تاثیرگذارترین بازیگران نیز محسوب می شوند، پرداخته شده است. یافته ­های مقاله حاکی است که این بحران باعث شده تا در نوع و ماهیت اتحادهای منطقه ­ای و بین­المللی تغییراتی حاصل شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SCJPO-8-2_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1274160/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعادت، علی و آثار تمر، محمد و خزایی، هوشنگ،1395،بررسی تاثیر بحران سوریه در تغییر بلوک بندی های جدید منطقه ای و بین المللی،https://civilica.com/doc/1274160

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support