Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی و مقایسه چیلرها و سیستم های خنک کننده جذبی خورشیدی

دومین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو دانشگاه تهران
Year: 1400
COI: ICNNA02_090
Language: PersianView: 95
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید صمدزاده باغبانی - دانشجوی دکتری مکانیک ،گروه مهندسی مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، تهران ، ایران

Abstract:

انرژی و بحران های گرم شدن زمین علاقه مندی های زیادی برای استفاده از خنک کننده های تهویه مطبوع با استفاده از انرژی های حرارتی تجدید پذیر شده است.( ۷) از سیستم های خنک کننده تهویه مطبوع و چیلر (با استفاده از انرژی های تجدید پذیر ) می توان برای سیستم های تامین انرژی در ساختمان به منظور کاهش هزینه های مصرفی انرژی استفاده نمود.( ۸) عملکرد یک کولر بادی مشابه عملکرد اواپراتور است. آنچه که آن را متفاوت می کند نوع خنک کننده ای است که استفاده می کند. کولر هوا مبدل حرارتی است که برای خنک سازی و یا رطوبت زدایی هوا استفاده می شود. سه نوع چیلر وجود دارد. هوا متراکم ، آب متراکم و تبخیر شده متراکم شده است. بنابراین ، این چیلرها که کاربردهای گسترده ای دارند ، در فن آوری علوم و مطالعات صنعتی نقش مهمی دارند.( ۱۱ ) یک طرح طبقه بندی در استانداردهای اتحادیه اروپا و چین ارائه شده است که به برچسب گذاری و تایید محصولات چیلر با بازده بالا کمک می کند. معیارهایی برای افزایش رتبه بندی انرژی سیستم های چیلر پیشنهاد می شود. ( ۷) مساله انرژی در کشور ما سال ها مورد توجه شایسته ای نبوده است و یارانه های آشکار و پنهان دولتی همواره مردم را از توجه واقعی به ارزش انرژی باز داشته اند. در سال های اخیر، توجه به میزان مصرف انرژی و همچنین صرفه جویی در مصرف، به عنوان یک ضرورت قطعی و چاره ناپذیر پدیدار گشته است. سرعت رشد مصرف داخلی انرژی به حدی است که با روند موجود توسعه منابع نفتی، شاید با گذشت چند سال و اندی، دیگر قادر به صادرات نفت نباشیم.انرژی مصرفی در ساختمان ها بیش از یک سوم انرژی مصرفی کشور را به خود اختصاص داده، که به نظر می رسد ارزش آن به قیمت جهانی سالیانه بالغ بر ۶ میلیارد دلار می گردد. سامانه های تهویه مطبوع به مانند چیلرها و برج های خنک کن مانند اکثر سامانه های مکانیکی مقدار زیادی انرژی الکتریکی مصرف می کنند. تحقیقات نشان می دهد که حدود نیمی از انرژی مصرفی در بخش ساختمان، صرف سرمایش و گرمایش می شود. کمبود منابع انرژی و نوسان قیمت آن ها موجب شده است که کارشناسان به ایجاد تغییراتی در طراحی کلی سامانه های تهویه مطبوع و کاربردهای آن اقدام نمایند که البته بیشتر این تغییرات ، بهره گیری از تکنولوژی های کم مصرف انرژی برای تهویه مطبوع ساختمان ها می باشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICNNA02_090. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1274708/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدزاده باغبانی، سعید،1400،بررسی چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی و مقایسه چیلرها و سیستم های خنک کننده جذبی خورشیدی،2nd International Conference on Nanotechnology & Nanoscience،Tehran،https://civilica.com/doc/1274708

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,864
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support