ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طوفان ماسه ای و اثر آن بر محیط زیست

Year: 1400
COI: HAMYARCONF11_030
Language: PersianView: 127
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین ضیاسعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی سوانح طبیعی دانشگاه تهران
احمد نوحه گر - عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران

Abstract:

جابجایی شن و ماسه و ریزگرد ( گرد و خاک ) به وسیله باد در بسیاری از محیطهای زیستی رخ میدهد ، اما این پدیده به صورت پرقدرت تر و در مقیاس وسیع تر در سرزمینهای خشک و کم آب رخ میدهد و مهم ترین مسایلی که سرزمینهای خشک با آن درگیر هستند به همین پدیده برمیگردد . به منظور در امان ماندن ساختمانها ،زمینهای زراعی ، خطوط لوله و شبکه های حمل و نقل از خطر طوفان ماسه و دفن شدن در میان ذرات ریز خاک و شن ایجاد و توسعه ابزارهای کنترل و مقابله با این پدیده ی طبیعی ضروری مینماید . نواحی شهری در سرزمینهای خشک میتواند بخودی خود موانعی بر سرراه انواع جابجایی ذرات شن و ماسه و ریزگرد و گرد و خاک معلق در باد باشند . از این رو اکوسیستم صحرا در نواحی نزدیک به مناطق شهری بیشتر در معرض آسیب قرار میگیرد و در نتیجه زندگی نباتی در معرض نابودی قرار گرفته و ساختار خاک آسیب میبند .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF11_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1288080/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ضیاسعیدی، حسین و نوحه گر، احمد،1400،طوفان ماسه ای و اثر آن بر محیط زیست،Eleventh National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1288080

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 69,976
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support