ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثار تربیتی تضرع از منظر قرآن کریم

Year: 1400
COI: RELIGI05_109
Language: PersianView: 107
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر شعاعی - استادیار دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
ثریا قاسمی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

Abstract:

تضرع بابی است که بر پایه شناخت و آگاهی انسان از خود و جایگاه واقعی اش در جهان و ارتباطش با آفریدگار خویش و دیگر مخلوقات سامان می یابد. اگرچه تذلل و تضرع در پیشگاه خداوند متعال همواره از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ اما این حالت به هنگام سختی ها و مشکلات برای انسان نمود بیشتری دارد. در این تحقیق که با روش توصیفی- تحلیلی صورت پذیرفته است سعی بر این است که آثار تربیتی تضرع از منظر قرآن کریم مورد بررسی قرار گیرد. واژه ی تضرع و مشتقاتش هفت بار به صورت صریح و در مواردی به صورت غیر صریح در قرآن آمده است. تضرع که به معنای تذلل همراه با طلب حاجت و نیاز می باشد، در واع روح و جان عبادت در برابر خداوند متعال است. از مهمترین آثار آن می توان به مواردی از قبیل: «تقویت ایمان و خداباوری»، «امنیت در برابر عذاب الهی»، «زمینه اجابت دعا»، «صرت الهی»، «آرامش روانی»، «قرارگرفتن در زمره ی نیکان و صالحان»، «رهایی از گرفتاری ها»، «برطرف شدن تکبر» و «خودساختگی» اشاره کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RELIGI05_109. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1306926/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شعاعی، علی اصغر و قاسمی، ثریا،1400،اثار تربیتی تضرع از منظر قرآن کریم،5th International Conference on Islamic Science, Religious Research and Law،Tehran،https://civilica.com/doc/1306926

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,589
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support