ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پژوهشی بر مکاتب نگارگری اول و دوم تبریز

Year: 1400
COI: TCACONF07_039
Language: PersianView: 49
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه گروسی - دانش آموخته کارشناسی ارشد نقاشی ایرانی، دانشگاه تهران

Abstract:

نگارگری و مصورسازی ایرانی با زبان شاعرانه و هنری خود در طی قرون متمادی توانسته بذل عنایت حکومت های مختلفی را به خودجلب کند. نگارگری مکتب ایلخانی آغاز جدی نگارگری ایران و به نوعی نقطه اتصال به فرهنگ و هنر چین و شرق دور محسوبمی شود. از طرفی دیگر هنر نگارگری ایران در قرون ۸ تا ۱۰ هجری مقارن با اوایل حکومت صفوی و مکتب دوم تبریز مدارج کمالرا پیمود. در این پژوهش جنبه های مختلف دو مکتب اول و دوم تبریز و آثار ارزشمند و هنرمندان این مکاتب مورد مطالعه قرار گرفتهاست. این پژوهش با این پرسش آغاز گردیده است که «شاخصه ها و ویژگی های بارز مکاتب نگارگری اول و دوم تبریز کدام است؟». نتایج این پژوهش که به روش توصیفی-تحلیلی به دست آمده مبین این مطلب است که مکاتب تبریز اول و دوم جز تاثیرگذارترینمکاتب در هنر نگارگری می باشند و دستاوردهای این مکاتب بر شکل گیری و اعتلای مکاتب نقاشی پس از این دوران نقش بسزاییداشته و شاهد این مطلب آثار درخشانی است که از این دوران برجای مانده است. سایر هنرمندان نیز در تمام ادوار همواره ازدستاوردهای اساتید بزرگ این مکاتب بهره جسته و آثاری را آفریده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCACONF07_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1320258/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گروسی، عاطفه،1400،پژوهشی بر مکاتب نگارگری اول و دوم تبریز،Seventh International Conference on Tourism, Culture and Arts،https://civilica.com/doc/1320258

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,580
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support