Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عصای مبتنی بر اینترنت اشیاء برای نابینایان

Year: 1400
COI: DTIS01_047
Language: PersianView: 110
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه هدهدی - دانشکده رفاه ، تهران
نسترن زنجانی - دانشکده رفاه ، تهران
زهرا عسکری نژادامیری - دانشکده رفاه ، تهران

Abstract:

نابینایی نوعی از معلولیت است که در آن فرد از نعمت دیدن محروم می شود و در نتیجه فرد نابینا در زندگی روزمره خود با مشکلاتیمواجه می شود. در این مقاله به معرفی و شبیه سازی یک عصای کمکی برای نابینایان پرداخته ایم. این عصا مبتنی بر اینترنت اشیا است ودر بستر نرم افزار پروتئوس شبیه سازی شده است. هدف از طراحی آن کاهش مشکلات ناشی از استقلال و حضور نابینایان در خارج از خانه ،راحت ترکردن پیمایش، جلوگیری از آسیب های احتمالی و در نهایت افزایش اعتماد به نفس برای آنان است. برای شبیه سازی این عصا ازحسگر اولتراسونیک جهت تشخیص موانع در محدوده ی کمتر از ۲ متر استفاد ه شده است. علاوه برآن از buzzer به عنوان زنگ خطر، ازماژول GPS و GSM برای پیداکردن و ارسال موقعیت جغرافیایی فرد نابینا، از حسگر RF برای پیدا کردن عصا در مواقع خاص و ازحسگر تشخیص شعله برای تشخیص حریق استفاده شده است. میکروکنترلر مورد استفاده در این شبیه سازی نیز Arduino Uno است.در این مقاله در راستای کمک به بخشی از مشکلات افراد نابینا و با استناد به پژوهش های پیشین این عصا طراحی و شبیه سازی شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTIS01_047. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1384009/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هدهدی، فاطمه و زنجانی، نسترن و عسکری نژادامیری، زهرا،1400،عصای مبتنی بر اینترنت اشیاء برای نابینایان،Digital Transformation and Intelligent System،Larestan،https://civilica.com/doc/1384009

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support