Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فرماندهی و کنترل در کاهش تهدیدات در حوزه تاکتیک و عملیات

همایش تخصصی «تهدیدات نوپدید نظامی در گام دوم انقلاب اسلامی»
Year: 1400
COI: EMTSR01_027
Language: PersianView: 72
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید فیروزی - مربی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)

Abstract:

امرزه اکثر تئوریسین های جنگ متفق القول بر این عقیده هستند که مهمترین وظیفه فرمانده در تمامیعرصه ها علی الخصوص عرصه های نبرد، گرفتن تصمیمات صحیح و جامع شمول است. امروزه با توجه بهپیشرفت روز افزون علم و فناوری در تمامی زمینه ها، این پیشرفت علم به کمک نیروهای نظامی نیز آمدهاست که نتیجه آن به وجود آمدن سیستم فرماندهی و کنترل و پیشرفت در ساخت سلاح ها و ابزار جنگیو ... است. سیستم فرماندهی و کنترل ایجاد شده تا بتواند روند تصمیم گیری توسط فرمانده را سرعتبخشیده و فرمانده بتواند با توجه به سیستم های پیش رو و مشاهده همزمان تجهیزات و امکانات دشمن،یک تصمیم صحیح را در کمترین زمان ممکن گرفته و آن را برای اجرا به یگان های تابعه در میدان نبردارسال نماید. هدف از انجام این تحقیق، بررسی نقش فرماندهی و کنترل در کاهش تهدیدات در حوزهتاکتیک و عملیات می باشد. این تحقیق به روش توصیفی و تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه ای بهانجام رسیده است. یک سامانه فرماندهی و کنترل، برای اینکه بتواند پاسخگوی وضعیت های تاکتیکی وعملیاتی پیش رو باشد، می بایست در آن چرخه مداومی از جریان اطلاعات وجود داشته باشد. اتخاذبرترین تصمیم در صحنه های تقابل نظامی، بهره برداری خوب از فرصت ها و از بین رفتن تهدیدات،استفاده بهینه از امکانات، منابع موجود و توانایی هدایت و کنترل را فراهم آورده و در نهایت سبب غلبه بردشمن می گردد.

Keywords:

تهدید , تاکتیک , عملیات , فرماندهی و کنترل , سامانه فرماندهی و کنترل

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMTSR01_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1421736/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیروزی، سعید،1400،نقش فرماندهی و کنترل در کاهش تهدیدات در حوزه تاکتیک و عملیات،Specialized Conference on "Emerging Military Threats in the Second Step of the Islamic Revolution"،Tehran،https://civilica.com/doc/1421736

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 661
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support