Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه اهمیت فیزیوتراپی در کیفیت زندگی سالمندان: کاربست روش میک مک درآینده پژوهی

Year: 1397
COI: JR_NHJ-3-1_005
Language: PersianView: 28
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اعظم نیازی کومله - kharazmi
مجید کاظمی نجفی - دانشگاه خوارزمی

Abstract:

سابقه و هدف: با توجه به اینکه افراد سالمند نسبت به بسیاری از داروها و جراحی ها ریسک پذیر هستند و مهم ترین گزینه در دسترس جهت درمان اختلالات سیستم حرکتی و بهبود کیفیت زندگی آنان، انجام فیزیوتراپی است. مدیریت این روابط نیازمند کسب درکی عمیق و سیستمی از پیشران ها، عوامل کلیدی و متغیرهای اصلی تاثیرگذار بر شکل گیری آن می باشد که هدف اصلی تحقیق پیشرو بر این مهم استوار گردیده است. روش کار: فرآیند تحقیق مشتمل بر ۴ فاز شناسایی و معرفی سیستم، صورت بندی ساختاری تاثیرات متقابل و تحلیل متغیرها و تعیین متغیرهای کلیدی بود. لذا با مراجعه به خبرگان علمی و حرفه ای و نیز استفاده از روش تحلیل ساختاری اثرات متقاطع با نرم افزار میک مک، تعداد ۳۰ متغیر در قالب الگوی پستل شناسایی و جهت تعیین متغیرهای کلیدی با هدف مدیریت آینده روابط فی مابین تحلیل گردید. یافته ها: بر این اساس از بین متغیرهای ۳۰ گانه موردمطالعه، «آموزش سالمندان با بهبود از طریق فیزیوتراپی» به عنوان پیشران و متغیرهایی چون «نقش فیزیوتراپی در بازپروری و استقلال سالمندان»، «ترمیم بافت فرسوده جسمانی با انجام فیزیوتراپی»، «کاهش وابستگی به مواد دارویی با انجام فیزیوتراپی»، «سیاست های بهداشتی دولت در جهت مراقبت سالمندان از طریق کاربست فیزیوتراپی»، «ایمن سازی سالمندان با پیشگیری از بیمارهای جسمانی با انجام فیزیوتراپی»، «خود شکوفایی سالمندان با کاربست سیاست های توان بخشی (فیزیوتراپی)»، متغیرهای کلیدی آن می باشند که بیشترین قابلیت را در اعمال مدیریت بر روابط آتی فیزیوتراپی و کیفیت زندگی سالمندان دارند. نتیجه گیری: واضح است که از بین این متغیرها نیز سرمایه گذاری روی متغیرهایی که در ناحیه متغیرهای تنظیمی قرار گرفته اند ترجیح بیشتری خواهد داشت زیرا به شکل نسبتا متوازنی هم تاثیرپذیری و قابلیت دست کاری و هم تاثیرگذاری آن ها قابل توجه است. البته ممکن است با این دو معیار، متغیرهای ریسک نیز برای مدیریت سیستم مناسب به نظر برسند زیرا می توان به راحتی آن ها را دست کاری کرد و از سوی دیگر نیز تاثیرگذاری بیشتری بر سیستم دارند؛ اما نکته اینجاست که این متغیرها به لحاظ تاثیرپذیری بالا، پایداری کمی داشته و ارزش سرمایه گذاری ندارند. درنتیجه سیستم موردنظر ناپایدار بوده است.  

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_NHJ-3-1_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1433440/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیازی کومله، اعظم و کاظمی نجفی، مجید،1397،مطالعه اهمیت فیزیوتراپی در کیفیت زندگی سالمندان: کاربست روش میک مک درآینده پژوهی،https://civilica.com/doc/1433440

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Anbari,mousa, Survey of changes in quality of life in Iran(۱۳۶۵ ...
 • Schwartz CE, Andresen EM, Nosek MA, Krahn GL. Response Shift ...
 • WHO. The development of the Word Health Organization quality of ...
 • ۴-Hinchliff, susanNursing and health Care, Second edition, Edward Arnold Company,۱۹۹۳;۵۰۵-Park ...
 • ۷-Eslater,Richard,Knowledge of Future Studies Translation by Mohammad reza farzad amir ...
 • rostaie, shahrivar,aliakbari, Esmail,housinzadeh,robab, A Study of the Key Factors Affecting ...
 • بهشتی، محمدباقر؛ زالی، نادر(۱۳۹۰). شناسایی عوامل کلیدی توسعه منطقه ای ...
 • ثقفی، فاطمه؛ علی احمدی، علیرضا؛ قاضی نوری، سپهر؛ حورعلی، منصوره(۱۳۹۳). ...
 • حاجیانی، ابراهیم(۱۳۹۰). هشداردهی: کارکرد تحلیل اطلاعاتی در پیشگیری از غافلگیری، ...
 • حاجیانی، ابراهیم. (۱۳۹۱). مبانی، اصول و روش های آینده پژوهی، ...
 • راست قلم، مهدی؛ صیدایی، اسکندر؛ نوری، هدایت الله(۱۳۹۵). تعیین پیشرانهای ...
 • روستایی، شهریور.؛ علی اکبری، اسماعیل؛ حسین زاده، رباب(۱۳۹۵). بررسی عوامل ...
 • زالی، نادر؛ زمانی پور، مسعود(۱۳۹۴). تحلیل سیستمی متغیرهای راهبردی توسعه ...
 • زند، اکبر(۱۳۹۳). روش های نوین تحلیل اطلاعاتی، تهران: موسسه چاپ ...
 • طاهری دمنه، محسن؛ نادری خورشیدی، علیرضا(۱۳۹۳). آینده نگاری منابع انسانی ...
 • مولایی، محمدمهدی؛ طالبیان، حامد(۱۳۹۵). آینده پژوهی مسائل ایران با روش ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support