ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر آرایش شمع های زیر رادیه بر رفتار رادیه شمع ها

Year: 1386
COI: NCCE03_042
Language: PersianView: 3,844
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی حسن زاده - کارشناس ارشد، خاک و پی دانشگاه امیرکبیر تهران
کاظم فخاریان - استادیار دانشکده عمران و محیط زیست دانشگاه امیرکبیر تهران
ابوالفضل اسلامی - دانشیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گیلان رشت
مسعود مکارچیان - استادیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

در سالهای اخیر کاربرد فوندانسیون های رادیه- شمع (Piled-Raft)، در ساختمانهای بلند و سنگین بسیار رواج یافته است. در مواردی که پی های گسترده از توان باربری کافی جهت حمل بارهای روسازه برخوردار بوده، اما مقادیر نشست از حدود مجاز تجاوز نماید، با بکارگیری تعداد شمع های کمتری در مقایسه با پی های عمیق متعارف، می توان نشست های متوسط و تفاضلی را به طور محسوس کاهش داد. در این سیستم که متشکل از سه المان باربر یعنی خاک، رادیه و شمع است، هم رادیه و هم شمع ها در باربری مشارکت داشته که همین مساله یعنی اندرکنش بین المان ها سبب پیچیدگی رفتار این فوندانسیون های مرکب گشته است. در حالت کلی، بهره گری از رادیه- شمع ها سبب کاهش محسوس در طول شمع ها، بهبود سرویس دهی پی های سطحی به لحاظ نشست های کلی و تفاضلی، به حداقل رساندن احتمال چرخش سازه و طرح اقتصادی فوندانسیون ها می گردد که البته عوامل مختلفی از جمله لایه بندی خاک در عمق، اندرکنش بین شمع- خاک- سازه، نسبت طول به قطر و فاصله بندی شمع ها و اتصال یا عدم اتصال شمع ها به رادیه، در بهینه سازی اثرات مثبت آن نقش اساسی دارند. علاوه بر عوامل فوق به نظر می رسد که نحوه آرایش شمع ها در صفحه افقی رادیه نیز یکی از عوامل موثر در طرح بهینه رادیه- شمع ها باشد. با تغییر چیدمان شمع های زیر رادیه به جای توزیع یکنواخت و پراکنده آن در رادیه، سهم بار حمل شده توسط شمع های زیرین تغییر کرده و در یک آرایش مطلوب با کاهش سهم باربری شمع ها، میزان نشست های متوسط و به ویژه نشست های تفاضلی کاهش می یابد. در پژوهش حاضر با توجه به مبانی رفتاری پی های گسترده مرکب، با استفاده از روشهای صفحه بر بستر الاستیک یا فنر و به کمک نرم افزار، تاثیر آرایش شمع های زیر رادیه بر رفتار این فوندانسیون ها بررسی شده و بر این اساس اصول طراحی بهینه رادیه- شمع ها مورد بحث و ارزیابی قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE03_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/16293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسن زاده، مهدی و فخاریان، کاظم و اسلامی، ابوالفضل و مکارچیان، مسعود،1386،اثر آرایش شمع های زیر رادیه بر رفتار رادیه شمع ها،3rd National Congress on Civil Engineering،Tabriz،https://civilica.com/doc/16293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,441
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support