ملاحظات طراحی و پیاده سازی اثربخش نظام جانشین پروری در یک شرکت با رسمیت پایین و کارکنان دانش محور

Publish Year: 1390
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: Persian
View: 53

This Paper With 37 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

JR_IAMS-6-22_002

تاریخ نمایه سازی: 30 بهمن 1402

Abstract:

هدف این مطالعه موردی، شناسایی تاثیر ویژگی های درونی یک سازمان بر طراحی و پیاده سازی اثربخش نظام جانشین پروری می باشد. ویژگی های سازمان مورد مطالعه عبارتند از: رسمیت پایین، برخورداری از رشد سریع، وجود کارکنان دانش محور، و برخورداری از مالکان و مدیران مشترک. در این تحقیق با استفاده از روش تجزیه و تحلیل تم بر روی داده های حاصل از مصاحبه های نیمه-ساختاریافته، روش های مناسب اجرای هر گام از برنامه جانشین پروری و ملاحظات پیاده سازی این برنامه در هر گام، بر اساس ویژگی های خاص این شرکت، مورد بررسی قرار گرفته است. بر این اساس پیشنهادهای نظری اولیه ای برای تحقیقات آتی ارائه شده است تا بتوان با استفاده از آنها، روش های مناسب اجرای هر گام از برنامه جانشین پروری و نیز ملاحظات پیاده سازی ناشی از شرایط سازمانی را در شرایط مشابه شناسایی نمود.

Keywords:

برنامه ریزی جانشین پروری , رسمیت پایین , رشد سریع سازمان , مدیران و مالکان مشترک , کارکنان دانش محور , امکان سنجی اجرای برنامه

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :