ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرانواع توابع هدف در نرم افزار SWAT-CUP و الگوریتم Sufi2 بر شبیه سازی دبی مطالعه موردی: حوضه بالادست لواسان تهران

Year: 1391
COI: SDCONF01_1845
Language: PersianView: 1,604
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هیوا عثمانی - کارشناسی ارشد مهندسی آبخیزداری
کریم عباسپور - پژوهشیار موسسهEAWAGسوئیس
بهارک معتمدوزیری - استاد یار گروه آبخیزداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهرا

Abstract:

در سالهای اخیر، استفاده از مدلسازی به عنوان راهکار ارزیابی اقدامات کاهش فرسایش، سیل ومدیریت رواناب مطرح شده است. به هر حال، به دلیل محدودیت دسترسی به داده های هیدرولوژیک کافی در مناطق کوهستانی، مدلسازی حوزه های آبخیز دارای عدمقطعیت هایی میباشد.هدف اصلی در این تحقیق استفاده از خروجی مدل SWAT ابزار ارزیابی آب و خاک و مقایسه تاثیر توابع هدف درنرم افزار SWAT-CUP والگوریتم Sufi2 روی دبی شبیه سازی شده در حوزه آبخیز بالادست سد لتیان میباشد.اطلاعات مورد نیاز برای این تحقیق برای اجرای مدل SWAT شامل نقشه های توپوگرافی، کاربری اراضی و اطلاعات خاکشناسی همچنین اطلاعات آب و هواشناسی شامل داده های روزانه بارش، دما،و دبی جریان در دوره مشترک آماری 7 ساله 2003-1997 می باشد. در تحقیق حاضر با توجه به مطالعات انجام گرفته از 07 پارامتر موثر در دبی جریان در الگوریتم Sufi2 که در نرم افزار SWAT-CUP گنجانده شده است، استفاده گردید. در الگوریتم Sufi2 هفت تابع هدف وجود دارد که در این تحقیق مدلبطور جداگانه برای هر کدام از توابع هدف در دوره آماری مذکور اجرا شد. در نهایت نتایج ضرایب ارزیابی عملکرد مدل نشان داد که درالگوریتم Sufi2 تابع هدف NS دارای کارایی بهتری نسبت به بقیه توابع هدف است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDCONF01_1845. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/198278/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عثمانی، هیوا و عباسپور، کریم و معتمدوزیری، بهارک،1391،تاثیرانواع توابع هدف در نرم افزار SWAT-CUP و الگوریتم Sufi2 بر شبیه سازی دبی مطالعه موردی: حوضه بالادست لواسان تهران،The 1st national conference on solutions to access sustainable development in agriculture,natural resources and the environment،Tehran،https://civilica.com/doc/198278

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • _ وسهرابی، تیمور، ارزیابی عملکرد مدل SWAT در حوزه آبریز ...
 • . رستمیان، رخساره، موسوی، فرهاد، حیدرپور، منوچهر، افیونی، مجید، عباسپور، ...
 • Abbaspour, K. C., 2009. User Manual for SWAT-CUP2, SWAT Calibration ...
 • Faramarzi, M., K. C. Abbaspour, . R. Schulin., and H. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support