Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طرح های نیمه تمام عمران شهری و آسیب های اجتماعی آن از بعد ترافیکی

Year: 1392
COI: TTC13_182
Language: PersianView: 955
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی فیض پور - استادیار و عضو هیات علمی،
فاطمه دهقانی - کارشناس ارشد مدیریت صنعتی،
حسین کماسی
مینا مهدی زاده

Abstract:

تأخیر در انجام پروژه‌های عمرانی درون‌شهری از شایع‌ترین آسیب‌های این پروژه‌ها بوده و در این میان سهم معارضان ملکی در عدم بهره‌بردرای به موقع از پروژه‌ها، سهمی غیر قابل انکار است. با این وجود در کمتر مطالعه‌ای نقش عدم تملک اراضی در تکمیل این پروژه‌ها و نیز آسیب‌های اجتماعی آن مورد مطالعه قرار گرفته است. براین اساس این پژوهش می‌کوشد تا این موضوع را در شهرداری منطقه‌ی 17 تهران قرار گرفته است. براین اساس، این پژوهش می‌کوشد تا این موضوع را در شهرداری منطقه‌ای 18 تهران قرار گرفته است. و آسیب‌های اجتماعی آن را از بعد ترافیکی مورد سنجش قرار دهد. این ارزیابی نیز از نگاه‌ گروه‌های سه گانه‌ی کارفرمایان پیمانکاران و مالکان مورد بررسی قرار گرفته و این بررسی در دو مرحله انجام شده است. در مرحله نخست، آسیب‌های اجتماعی شناسایی گردیده و از نگاه گروه‌های سه گانه ی فوق ارزیابی شده است . در مرحله‌ی بعد با شناسایی آسیب‌های اجتماعی ناشی از تأخیر و بااستفاده از تکنیک AHP، این آسیب‌ها رتبه‌بندی گردیده‌اند. نتایج این پژوهش نشان‌دهنده‌ی آن است که از نگاه سه گروه مذکور، افزایش ترافیک در منطقه و مسیرهای جانبی و بروز ناهنجاری‌هی ترافیکی و افزایش اوقات تلف شده شهروندان، به عنوان آسیب‌های اجتماعی دارای اولویت‌ به دلیل تأخیر در تملک اراضی مسیرهای پروژه مورد تأکید قرار گرفت است. از نگاه سیاست‌گذاری این یافته‌ها نشان‌‌دهنده‌ی ان است که آسیب‌های اجتماعی اگرچه به عنوان آسیب‌هایی ناپیدا تلقی می‌شود اما از نگاه گروه‌های درگیر در انجام پروژه‌های عمرانی سهمی بسزا را به خود اختصاص داده و از این رو لازم است در تحلیل هزینه‌های اقتصادی ناشی از تأخیر، هزینه‌ها و آسیب‌های اجتماعی آن نیز مورد تحلیل قرار گیرد.

Keywords:

پروژه های عمرانی درون شهری , تاخیر , آسیب های اجتماعی , شهرداری تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC13_182. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/259584/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیض پور، محمدعلی و دهقانی، فاطمه و کماسی، حسین و مهدی زاده، مینا،1392،طرح های نیمه تمام عمران شهری و آسیب های اجتماعی آن از بعد ترافیکی،The 13th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/259584

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support