ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربردهای نرم افزار WEAP دربرنامه ریزی منابع آب

Year: 1392
COI: ICCAU01_0871
Language: PersianView: 2,824
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عطاالله نجفی جیلانی - استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
محمود ذاکری نیری - استادیاردانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
سیدحمیدرضا حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشددانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

Abstract:

نرم افزار WEAP ابزاری برای برنامه ریزی یکپارچه منابع آب می باشد که چهارچوبی جامع، انعطاف پذیر و کاربردوست برای برنامه ریزی و تحلیل سیاستها فراهم کرده است. تعداد زیادی از کارشناسان، WEAP را به عنوان مدلیسودمند معرفی کردهاند. در سراسر دنیا، مناطق زیادی با چالشهای جدی در زمینه مدیریت منابع آب مواجه هستند. تخصیص منابع محدود آب و نگرانیهای مربوط به کیفیت آب، برنامهریزی در شرایط متغیر اقلیمی، عدم قطعیتها و نیازبه توسعه و بکارگیری راهبردهای استفاده از منابع آب در جهت توسعه پایدار، از جمله مسایل مورد توجه متولیان برنامه ریزی است. مدلهای مرسوم منبع گرا )که تمرکز آنها بیش از مصارف آب بر منابع آب است(، برای بررسی گزینههای -مختلف مدیریتی همیشه مناسب نیستند. در طول دهه اخیر نگرش یکپارچه در توسعه طرحهای منابع آب افزایش یافته است و نیازها، مسائل کیفی، مسائلاقتصادی و سایر موارد مربوط به منابع آب در کنار هم مورد توجه قرار گرفتهاند. WEAP نیز این مسائل را همراه یکدیگر در یک ابزار کاربردی برای برنامهریزی منابع آب و تحلیل سیاستها بکار میگیرد. WEAP قادر است مسائلمربوط به مصارف از قبیل الگوهای مصرف آب، بازده اقتصادی، راهبردهای استفاده مجدد از آب، هزینه ها و الگوهایتخصیص آب و همچنین مسایل مربوط به منابع از قبیل جریان رودخانه، منابع آب زیرزمینی، مخازن و خطوط انتقال آب را شبیه سازی کند. WEAP این امکان را فراهم کرده است که مؤلفههای طبیعی )نیازهای تبخیر و تعرقی، رواناب، دبیپایه و ...( و همچنین مؤلفههای ساخته شده )سدها، پمپهای آب زیرزمینی و ...( در سیستمهای آبی شبیهسازی شود و به برنامه ریز اجازه میدهد که به محدوده وسیعی از عوامل و مؤلفه های مهم در مدیریت منابع آب دسترسی پیدا کند. حاصل این کار، ابزاری کارآمد برای آزمایش کردن گزینههای مدیریتی توسعه منابع آب است.

Keywords:

برنامه ریزی منابع آب , سیستم منابع آب وکاربردهای نرم افزارWEAP

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCAU01_0871. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/272823/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجفی جیلانی، عطاالله و ذاکری نیری، محمود و حسینی، سیدحمیدرضا،1392،کاربردهای نرم افزار WEAP دربرنامه ریزی منابع آب،international conference on civil engineering, architecture and Urban Sustainable Development،Tabriz،https://civilica.com/doc/272823

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • "WEAP3.3, Water Evaluation And Planning System- User Guide", Stockholm Environment ...
 • "WEAP3.3, Water Evaluation And Planning System- Tutorial, Stockholm Environment Institute, ...
 • Ralph A. Wurbs, "Comparative Evaluation of Generalized River/Re servoir System ...
 • Progea S.R.L, "Reports On Models, Tools and DSSF _ Water ...
 • Daniel P. Loucks, Elco van Beek, "Water Resources Systems Planning ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 2,753
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support