ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی زمین آماری اندیس مقاومت زمین شناسی در دیواره های پیت شماره یک معدن سنگ آهن گل گهر، کرمان، جنوب شرق ایران

Year: 1393
COI: IRMC05_027
Language: PersianView: 526
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرضیه شادمان - دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
حسین حسنی - دانشیار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
پرویز معارف وند - دانشیار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
حسن زمانی - استادیار دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

اندیس مقاومت زمین شناسی در سال 1998 وسط هوک و همکارانش ارائه شد و کاربرد آن در تعداد گسترده ای از پروژه های مهندسی در سطح دنیا نشان داد که این اندیس تخمین های قابل قبولی از مقاومت انواع مختلفی از توده سنگ ها را در اختیار قرار می دهد. مهندسی /زئوتکنیک پیوسته در حال رشد است و متخصصین در این رشته به دنبال ابزاری هستند که بتواند عدم قطعیت های بزرگ و تغییر پذیری های ذاتی در خصوصیات سنگ ها و خاک ها را به خوبی نشان دهند. به دنبال روند تکاملی روش های آماری مورد استفاده دز تخمین ذخایر معدنی که از سال ها قبل آغاز شده بود و به ویژه بر اساس پژوهش های افرادی مانند سیشل و کریگ و افراد دیگر ، ماترون پژ.هشگر فرانسوی با انتشار مقاله ای در سال 1962 پایه های زمین امار را بنا نهاد. اساس زمین آمار بر تعریف و توسعه متغیر ناحیه ای بنا نهاده شده است. از انجا که بسیاری از متغیرهای مورد بررسی در علوم زمین و معدن ماهیت ناحیه ای دارند و می توان آنها را در زمره متغیرهای ناحیه ای به حساب آورد لذا کاربرد علم زمین آمار در حل مسائل موجود در زمینه های مختلف این علوم بسیار زیاد است. در این تحقیق تئوری متغیرهای ناحیه ای در تحلیل و تفسیر تغییر پذیری فضایی مقادیر GSI اندازه گیری شده در پیت شماره یک معدن آهن گل گهر واقع در جنوب شرق کرمان بکار گرفته شد. به منظور تعیین پراکندگی متغیر ناحیه ای ابتدا تابع واریوگرام مشخص شد و با مشخص شدن پارامترهای تخمین مقدار GSI برای هر یک از بلوک های محلی واقع بر دیواره پیت تخمین زده شد سپس نقشه های تفسیری تغییرات متغیر ناحیه ای تهیه شد که این نقشه ها قابل استفاده در طراحی شیب های ماکسیمم پایدار در دیواره معدن خواهند بود. نتایج نشان داد که پراکندگی فضایی مقادیر GSI در ارتباط با توزیع ناپیوستگی های موجود در محدوده معدن است.

Keywords:

اندیس مقاومت زمین شناسی , تغییر پذیری فضایی , زمین آمار , معدن سنگ آهن گل گهر

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318507/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شادمان، مرضیه و حسنی، حسین و معارف وند، پرویز و زمانی، حسن،1393،مدل سازی زمین آماری اندیس مقاومت زمین شناسی در دیواره های پیت شماره یک معدن سنگ آهن گل گهر، کرمان، جنوب شرق ایران،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318507

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,194
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support