Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تدوین سامانه فرماندهی سانحه به منظور کاهش آسیب پذیری در برابر زلزله و آتش سوزی مورد مطالعاتی :مرکز بهداشتی ،درمانی شهرستان کردکوی،استان گلستان

دومین کنگره بین المللی سازه ، معماری و توسعه شهری
Year: 1393
COI: ICSAU02_1748
Language: PersianView: 367
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نازنین صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری گرایش بازسازی پس از سانحه، دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران،ایران (نویسنده رابط)
عاطفه اتابکی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری داخلی، دانشگاه غیرانتفاعی سوره تهران، ایران

Abstract:

وقوع سوانح طبیعی و انسان ساخت همانند زلزله و آتش سوزی همواره تاثیرات مخربی داشته و موجب تلفات جانی، خسارات مالی و نابودی ساختمان ها می گردد.در این میان برخی ساختمان ها همچون مراکز بهداشتی ،درمانی ،اداری ،به علت دارا بودن نقشی حیاتی به عنوان مکانی در جهت تامین بهداشت و ارتقای سلامت افراد جامعه و همچنین تعداد بالای کاربران و مراجعین آسیب پذیری با تری در مقابل سوانح دارند به ویژه که نقش این مراکز پس از وقوع سوانح دو چندان می شود. .از سوی دیگر با توجه به قرار گیری استان گلستان در منطقه با خطر زلزله خیزی با و زلزله های اخیر کشور باید هر لحظه احتمال وقوع این پدیده را در استان داد. از این رو در پژوهش حاضر مرکز بهداشتی ،درمانی شهرستان کردکوی واقع در استان گلستان به من ور بررسی و ارائه راهکارهای کاهش آسیب پذیری مراکز بهداشتی درمانی در برابر زلزله و آتش سوزی و طراحیسامانه فرماندهی سانحه برگزیده شد.روش مورد استفاده در این پژوهش ،روش توصیفی ،تحلیلی از نوع پیمایشی است و همچنین با به کارگیری روش های کمی آمار توصیفی و استنباطی و براساس نتایج حایل از مشاهدات و پرسشنامه و مصاحبه با کارکنان و مراجعین ،داده های پژوهش گرد آوری گردید.پس از مطالعات میدانی در مجموعه شناخت آسیب پذیری های سازمانی وغیرسازه ای راهکارهاو اقدامانی به منظور ایجاد آمادگی و تقلیل آسیب پذیری سازه ای و غیر سازه ای ارائه گردید، که انجام مانور و تطبیق چارت اداری مجموعه با سامانه فرماندهی حادثه و افزایش پایداری عناصر غیر سازه ای و در نهایت تهیه نقشه های تخلیه اضطراری از جمله راهکارهای پیشنهادی بودند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU02_1748. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/354420/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، نازنین و اتابکی، عاطفه،1393،تدوین سامانه فرماندهی سانحه به منظور کاهش آسیب پذیری در برابر زلزله و آتش سوزی مورد مطالعاتی :مرکز بهداشتی ،درمانی شهرستان کردکوی،استان گلستان،2nd international congress of structure, architecture and urban development،Tabriz،https://civilica.com/doc/354420

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • بشیری، مهساه‌خواجه ای، سایما، 392 1، کاهش آسیب پذیری زلزله ...
 • سازمان جمعیت هلال احمر، (1382).طرح جامع امداد و نجات کشور، ...
 • علمداری، شهرام (1389).الگوها و دیدگاه ها در مدیریت بحران.بوستان حمید، ...
 • حسینی، مازیار (1387).مدیریت بحران. سازمان پیش گیری و مدیریت بحران ...
 • فلاحی ع، جلالی ت، (1392)، "کاهش آسیب پذیریفضاهای دانشگاهی _ ...
 • گلکار ک، (1384)، "مناسب سازی تکنیک تحلیلی سوات برای کاربرد ...
 • حسینی، م، منتظرالقائم، س، امینیایی، ع، 1387راهنمای کاربردی کاهش خسارات ...
 • رنگین کمان ا، اشتری ماهینی _ و قاقازانی م، (1391)، ...
 • - 18 December 2014, Tabriz, Iran ...
 • FEMA, septembere 2005, Earthquake Hazard Mitigation for Non-structural Elements, Field ...
 • FEMA, January 2011, Reducing the Risks of Non-structural Earthquake D ...
 • NSM, 2003, non-structurl risk mitigation, handbook, p.6, 28, 31. ...
 • Institute for Business and Home Safety(IBHS), 2001, Is your Home ...
 • Fema, 2004 , non-structural Earthquake mitigation, guidance manual, p.6-2 ...
 • -Nims (2008).Appendix B:Incident Command System ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 25,418
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support