ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارزیابی امنیت شهری در پارکهای شهری برای زنان مطالعه موردی پارکهای محلی منطقه 1 شهر مشهد

Year: 1393
Publish place:
COI: UUSD01_1101
Language: PersianView: 286
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی ایوانی - استادیار گروه هنر و معماری دانشگاه پیام نور
فهیمه خیرآبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه پیام نور
سمیرا رحیم آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه پیام نور

Abstract:

امنیت به عنوان نیازی اساسی در اجتماعات انسانی از جایگاه خاصی برخوردار است.برنامه ریزان و طراحان فضاهای اجتماعی،به ویژه شهرها،تلاش می کنند تا با شناسایی عوامل تهدیدکننده امنیت به ویژه در فضاهای عمومی امنیت را برایاستفاده کنندگان از آن فضاها فراهم کنند.زنان نیز در مقام نیمی از اجتماعات انسانی،به واسطه خصوصیات بیولوژیک،مسئولیت ها و نگاه متفاوت در مقایسه با مردان ارتباط متمایزی با فضا برقرار میکنند.آنان نیازمند تسهیلاتخاصی از فضا هستند تا موجب افزایش اطمینان خاطر آنان از حضور امن در فضاهای شهری و به ویژه فضاهای عمومی مانندپارک شود.بر اساس نتایج تحقیقات حضور زنان را به صورت تنها در فضاهای عمومی شهرها و به ویژه در ساعات خلوت بسیارخطرناک بیان کردهاند. هدف از این مقاله بررسی ارزیابی امنیت شهری در پارکهای شهری برای زنان است.روش جمع آوری اطلاعات بر مبنای کتابخانهای ،اسنادی و نیز میدانی پرسشنامه و نوع تحقیق توصیفی-تحلیلی می باشد.در فرایند حاصل از پژوهش به این نتیجه دست یافته شد که عوامل محیطی مانند کاربری اراضی ،تنوع کاربریهای پیرامون و ساعت های فعالیت آن ها و نیز مجاورتهای مکانی کاربریها،با افزایش حس امنیت زنان پاسخگو رابطه معناداری دارد.عوامل شخصی مانند سن،تحصیلات و مهاجرت تأثیر معناداری بر میزان احساس امنیت زنان نداشته است.

Keywords:

فضاهای شهری، فضای عمومی ، پارک ، امنیت زنان

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_1101. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/361726/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ایوانی، هادی و خیرآبادی، فهیمه و رحیم آبادی، سمیرا،1393،بررسی ارزیابی امنیت شهری در پارکهای شهری برای زنان مطالعه موردی پارکهای محلی منطقه 1 شهر مشهد،اولین کنفرانس ملی شهرسازی، مدیریت شهری و توسعه پایدار،Tehran،،،https://civilica.com/doc/361726

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • احمدی، یعقوب و عطا اسماعیلی، (1389)؛ « سنجش احساس امنیت ...
 • بمانیان و دیگران، (1388)؛ «سنجش عوامل موثر بر ارتقای امنیت ...
 • - پورجعفر، محمدرضا و دیگران، (1387)؛ « ارتقای امنیت محیطی ...
 • رفیعیان و خدایی، (1388)؛ « بررسی شاخص‌ها و معیارهای موثر ...
 • زنجانی زاده اعزازی، هما، (1380)؛ « زنان و امنیت شهری»، ...
 • مدیری، آتوسا، (385 1)؛ « جرم خشونت و احساس امنیت ...
 • بیات، بهرام، (1387)؛ «تبیین جامعه‌شناختی احساس امنیت در بین شهروندان ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: پیام نور
  Paper count: 52,742
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support