ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه روش های تکرار و حداقل مربعات در بازیابی طیف پرتو گاما حاصل از چشمه مخلوط cs137وco60درآشکارساز CsI Ti

Year: 1394
COI: LPPS01_022
Language: PersianView: 281
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا اسکندری نیا - دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود
حسین توکلی عنبران - دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود

Abstract:

در این پژوهش اقدام به مقایسه دو روش تکرار و حداقل مربعات در بازیابی طیف چشمه مخلوط پرتوگاما cs137وco60 با استفاده از شبیه سازی تاع پاسخ آشکارساز csI TI نموده ایم شبیه سازی با کد mcnpx2.6 اجرا می شود هدف از بازپیچش به دست آوردن طیف اصلی چشمه و کاهش اثرهایی مانند نویز است که در موارد کاربردی همچون تصویربرداری پزشکی هسته ای و یا تصاویر نجومی به دست آوردن طیف چشمه های رادیواکتیو موجود در اکتشافات معدنی است پس از به دست اوردن تابع پاسخ آشکارساز به حل عددی معادله فردهلم به وسیله نرم افزارهای برنامه نویسی مانند متلب و یا فرترن می پردازیم و در نهایت نتایج به دست امده را مقایسه می کنیم در مقایسه این دو روش می توان دریافت کرد که هر دو روش پیک انرژی را در 0.714 MeVو1.174MeVو1.327 MeV به دست می دهند ولیکن روش ساده و سرراست است اما از مشکلات آن خطای ایجاد شده در عملیات تکرار است به همین دلیل مقادیر منفی حتی در انرژی بالاتر از انرژی چشمه نیز ظاهر می گردد که معنای فیزیکی ندارد روش حداقل مربعات در بازه های بالاتر از انرژی چشمه مقدارصفر را نشان می دهد که به دلیل توابع وزنی اعمال شده قابل انتظار بود

Keywords:

بازپیچش و پیچش-تابع پاسخ-کد شبیه سازی mcnpx-روش های تکرار و حداقل مربعات

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPPS01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/460898/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکندری نیا، محمدرضا و توکلی عنبران، حسین،1394،مقایسه روش های تکرار و حداقل مربعات در بازیابی طیف پرتو گاما حاصل از چشمه مخلوط cs137وco60درآشکارساز CsI Ti،National Conference on New Technologies of Light, Photonics and Photovoltaic Systems،Aliabad،https://civilica.com/doc/460898

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,932
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support